banner406
banner396
10 Kasım 2015 Salı 10:03
2015/2 KPSS kadroları | Ortaöğretim - Önlisans - Lisans
  2015/2 kpss atamalarında ne kadar ortaöğretim mezunu alım yapılacak? 2015-2 kpss ile atamada önlisanslara ne kadar kontenjan ayrıldı? 2015/2 KPSS ile Lisans düzeyinde ne kadar alım yapılacak? 2015/2 atamaları cetvel, 2015/2 atamaları tercih süresi, 2015/2 atamaları hakkında her şey...

 2015/2 atamaları ile hemşire alınacak mı, düz memurluk atamaları da 2015/2 kpss içinde yer alıyor mu? İnşaat Mühendisi, Elektrik mühendisi, Bilgisayar Mühendisi 2015/2 kpss ile atanabilecek mi? Psikoloj, Sosyoloji mezunları 2015/2 kpss de ne kadar kontenjan verildi. 2015/2 kpss ile eğitim fakültesi mezunu herhangi biri düz memur olarak atanabilecek mi? 2015/2 de mühendisliklere ne kadar kadro açıldı?

 2015/2 atamalarında toplam kaç bin atama olacak? Lisans - Önlisans ve Ortaöğretim yani Lise düzeyine ne kadar kontenjan ayrıldı. Hangi kuruma hangi seviyeden hangi pozisyonda kaç kişi alınacak? 2015/2 Kpss ile alınacak memurların çizelge excel olarak listesi için tıklayınız.

 2015/2 KPSS Pozisyonlar:

Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde bu Yönetmelikte (B) Grubu olarak adlandırılan kadro ve pozisyonların kamu kurum ve kuruluşlarınca Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilmesini müteakip, bu kadro ve pozisyonlar Nitelik Kod Kılavuzu ve mer-i mevzuat açısından incelenerek ilan edilmek üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmekte ve bu Başkanlıkça da KPSS Tercih kılavuzlarıyla kadro ve pozisyonlar ilan edilmektedir.
Adayların Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan durumlarına uygun olanları tercih etmeleri suretiyle, aynı kadro veya pozisyonu tercih eden adaylardan en yüksek puanlı olandan başlamak üzere ÖSYM Başkanlığınca yerleştirme yapılmaktadır. Yerleştirme sonuçları ÖSYM Başkanlığınca adaylara ve bu Başkanlığa ait internet adresinde kamuoyuna duyurulmaktadır.
KPSS Yerleştirme Kılavuzunda yer alan kadro ve pozisyonlara ÖSYM Başkanlığınca yerleştirilen adayların, yerleştirildikleri kadro ve pozisyonun niteliklerini taşıdıklarının ilgili kurumda oluşturulan sınav değerlendirme komisyonunca tespit edilmesi üzerine atamaları yapılmaktadır. 
Bu çerçevede;
Kamu kurum ve kuruluşlarınca merkezi yerleştirme yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına gönderilen (Milli Eğitim Bakanlığına ait Öğretmen kadroları ve kariyer meslek memurları dışında kalan) toplam (2.159) kadro ve pozisyona 16 - 25 Kasım 2015 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığınca www.osym.gov.tr adresi üzerinden tercih işlemi yapılacaktır. 
2015/2 KPSS Tercih Bilgi Sistemi programı http://euygulama.dpb.gov.tr/tercihrobotu/ internet adresinde hizmete girmiştir. Ayrıca adaylar www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden de 2015/2 KPSS Tercih Bilgi Sistemi programına erişebileceklerdir.

2015/2 KPSS Tercih Bilgi Sisteminin Android Uygulaması geliştirilmiş olup, adaylar uygulamayı ilgili "https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ali.KPSSTercih_DPB" adresten indirebilirler.
2015 YILI KASIM AYINDA KPSS’YE GÖRE İLK DEFA KAMU KURUM VE KURULUŞLARINA ALINACAK PERSONELE İLİŞKİN BİLGİLER
-Öğrenim Düzeyi-Hizmet Sınıfı-Adet için tıklayınız
-Kurum Tipi-Adet için tıklayınız

www.mebpersonel.com

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.