banner374
04 Ocak 2016 Pazartesi 11:54
2016 Eş durumu atamaları(Özür Grubu) ne zaman

  2016 yılı eş durumu atamaları ne zaman yapılacak? Özür grubu atamalarının yapılacağı tarih belli oldu mu? Milli Eğitim Bakanlığı eş özrü tarihleri açıklandı mı? MEB yer değiştirme işlemleri, eş tayini işlemleri ne zaman yapılacak? gibi soruların cevaplarını haberimizde bulabileceksiniz. Bakanlığın eş, sağlık vb. grubu özürlerden dolayı öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri takvimi ne zaman, MEB öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri tarihi belli oldu mu? 

 MEB eş durumu tayinleri ne zaman? Milli Eğitim Bakanlığı 22 Ocak 2016 Cuma günü 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının ilk döneminin son bulması ile Özür Grubu atamaları için düğmeye basacak. Özür Grubu atamaları bilindiği üzere eş durumu ve sağlık özrü gibi nedenlerin başını çektiği Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerinin yer değiştirme işlemleri, atamaları ifade ediyor.


  Özür grubu atamaları ne zaman gerçekleştirilecek? 2016 yılı ilk özür grubu atamaları Şubat ayında gerçekleştirilecek. 22 Ocak'tan sonra MEB, özür grubu atamalarına dair bir takvim belirleyecek. Özür grubu atamaları muhtemelen Şubat ayının ortalarına kadar gerçekleştirilecek. Atamaların gecikmesi veya ertelenmesi gibi bir durum şu an için söz konusu bile değil. Çünkü özür grubu atamalarının peşine 30 bin öğretmen ataması gerçekleştirilecek. Bu özür grubu atamaları branşlara bağlı boş/dolu kadroların belirlenmesi ve 30 bin atamanın hangi branşlara yapılacağını da etkileyecek.

 2015-2015 Eğitim Öğretim yılının ilk döneminde yapılacak Özür Grubu atamaları için Milli Eğitim Bakanlığı bir takvim belirleyecek. Takvim belirlendiği an siz değerli okuyucularımız ile paylaşacağız. 2016 yılı Özür Grubu atamaları hakkında merak edilen her türlü soru her zamanki gibi yine Mebpersonel.com'da olacak.

 Mebpersonel.com / Özel Haber

www.mebpersonel.com

banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
HASAN DOĞRU 12 ay önce

Klavuz bu hafta yayınlanıp tercihler hemen açılmalı okullar tatil olmadan belli olmalı millet ona göre evini tutsun tatilde.

Avatar
Hmz 12 ay önce

Klavuz bu hafta yayinlanmali.Haftaya basvurular baslamali. Bi aciklama yapilmaliki insanlar planlama yspsin.

Avatar
bahtiyar 12 ay önce

bu hafta içi açıklama bekliyorum ben , zira takvime uygunluk bu sayede sağlanır. ayrıca işlemler internet üzerinden yürüdüğü içi istenirse bu haftasonuna bile başvurular tamamlanır.

Avatar
Ümran 12 ay önce

Özür grubu tayini yapılacakmı yapılacaksa klavuz niye hala yayınlanmadı lütfen birileri açıklama yapsın

Avatar
öğrtm 12 ay önce

bu duyuruyu neye göre yaptınız anlamadım? herhangi bir resmi dayanağı varsa linkini de yayınlayın lütfen.

Avatar
Nil 12 ay önce

Subat ayinda atama olacaksa ikinci donem bir sure daha okula gitmek zorunda mi kalacagiz? Egitim ogretime basladiktan sonra tercihlerde bulunmak ne kadar dogru? Tatilden once atamanin yapilmasi gerek hem ozur grubu icin hem atanacaklar icin en iyisi bu

Avatar
fenci 12 ay önce

Atamalar o tarihte olursa çok geç olurr. Sonuç olarakta bizlerde mağdur oluruzz

Avatar
Ali Alper 12 ay önce

geçen yıl 5 ocak 2015 de başladı. bu sene neden böyle? beceriksizliklerinden mi acaba bu kadar geciktiriliyor? yoksa öğretmenleri zulüm yapmak için mi acaba?