banner374
29 Temmuz 2016 Cuma 11:11
2016 ÖSYS Tercih Robotu  ÖSYM tarafından yayınlandı.

Merakla beklenen ÖSYM tercih kılavuzu ÖSYM internet sitesinde yayınlandı. ÖSYM tarafından yayınlanan  ÖSYS tercih robotu sayesinde üniversite adaylarının tercih belirlemelerinde büyük bir ölçüde  yardımcı olacak. 2016 ÖSYS tercih robotu hakkında ÖSYM trafından yapılan o açıklama.

 2016-ÖSYS Tercih Robotu 016 ÖSYS adaylarına Yükseköğretim Programlarına tercihlerinde rehberlik amacıyla hazırlanan 2016-OSYS Tercih Robotu https://rehberlik.osym.gov.tr/ adresinde yayınlanmıştır.

2016 YGS ve LYS sonuçlarını aldıktan sonra, adayların tercihlerini belirlemelerinde yardımcı olmak amacıyla hazırlanan 2016-ÖSYS Tercih Robotu'nda adaylar, 2016 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan yükseköğretim programlarında üniversite adı, program adı, puan türü, programın bulunduğu şehir, vb. alanlara göre arama yapabilecek ve her bir puan türündeki başarı sıraları ile girmeyi düşündükleri yükseköğretim programlarına geçen yıl yerleşen en küçük puana karşılık gelen başarı sırasını karşılaştırarak girebilecekleri programları (tercihlerini) belirleyebilecekler.

2016-ÖSYS adaylarının bilgisine saygıyla sunulur.

banner182
Anahtar Kelimeler:
2016ösys
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol