banner374
27 Şubat 2016 Cumartesi 14:07
Ağustos Öğretmen Atamaları Kadroları Bu Tarihte Belli Olacak

Ağustos Öğretmen Atamaları Kadroları Bu Tarihte Belli Olacak. Ağustos ayında öğretmen atamaları yapılıp yapılmayacağı netlik kazanacak. MEB 2016 bütçesi 4 MART 2016'da görüşülecek.

Ağustos Öğretmen Atamaları Belli Olacak. Milli Eğitim Bakanlığı, 2016 Ağustos ayında öğretmen atamaları yapacak mı? Detaylar.. Bilindiği üzere Şubat ayında 30 bin öğretmen atamaları yapıldı. Şubat ayında yapılan öğretmen atamalarının ardından gözler 2016 Ağustos ayındaki öğretmen atamalarına çevirildi. 2016 Ağustos ayında öğretmen atamaları yapılacak mı? Öğretmen atamaları için öncelikle bütçeden atama izninin verilmesi gerekiyor. Meclis bütçe görüşmeleri bugün itibariyle başladı.

KRİTİK TARİH 4 MART 2016

MEB bütçesinin görüşüldüğü gün 2016 Ağustos ayında öğretmen atamaları yapılıp yapılmayacağı veya ne kadar olacağı netlik kazanacak. Atama bekleyen öğretmen adayları da bu durumu merak ediyor. Atama bekleyen öğretmen adayları 2016 ağustos ayında en az 50 bin öğretmen atamaları yapılmasını talep ediyorlar.

Diğer yandan meclis bütçe görüşmelerine başladı. 13 gün sürecek bütçe görüşmelerinde MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI bütçenin görüşüleceği gün ağutos ayı öğretmen atamaları kadrolarının da ne kadar olacağı, veya ağustos öğretmen atamaları için bütçeden atama izni çıkıp çıkmayacağı netlik kazanacak. 4 MART 2016 tarihinde MEB bütçesi görüşmelerinde Ağustos ayı öğretmen atamaları için ne kadar kadro ayrılacağını hep birlikte takip ederek göreceğiz.


Bütçe görüşmeleri başladı

TBMM Genel Kurulu'nda, 2016 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı ile 2014 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanun Tasarısı'nın görüşmelerine başlandı.

Genel Kurul'da yapılan usul tartışmalarının ardından Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2016 yılı bütçesi üzerindeki sunumuna başladı.

Bütçe görüşmeleri 13 gün sürecek.

MEBPERSONEL/ÖZELHABER
www.mebpersonel.com

 

www.mebpersonel.com

banner182
Son Güncelleme: 27.02.2016 14:18
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
yusuf 10 ay önce

Ek atama yokmu? ÖSYM 4000 kişinin sınavını iptal etmiş. Bizim hakkımız yenmiş olmuyor mu? Ey MEB lütfen ek atama yapin da adaletsizliği kaldırın..

Avatar
Dkab ihl 10 ay önce

Ihtiyaca göre diyorlar ama hep az kontenjan verdiler 20 bin kişinin girdiği 2015 kpss ye nedense düşük rakamlar veriliyor hak edilen kontenjanı istiyoruz ağustosta en az 40 bin atama yapılıp bütün branşların magduriyeti giderilmelidir

Avatar
dkab 10 ay önce

dkab her atamada magdur edilmektedir. ihtiyac oranina gore alimlara bakilirsa bu gorulur. eger atama olmayacaksa bile ek alimla dkab 2500 almalidir

Misafir Avatar
uzman 10 ay önce @dkab

az biraz azıcık...çalış da atan

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
sevket 10 ay önce @dkab

doyumsuz insanlarsınız.en fazla oran kac yıldır sızlere veriliyor.40 puanlada atanamıyosan zaten ogretmen olma.....

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
yuhhh 10 ay önce @dkab

@dkab Allah gözunuzu doyursun serefsiz ahlaksızlar

Beğenmedim! (1)
Avatar
ali 10 ay önce

herkesin kendi işini seçerek severek yaptığı bir ülkemiz olsun maaş adaleti olsun gençlik işsizlikten kurtulsun