banner374
30 Eylül 2015 Çarşamba 10:42
Atama başvuruları 1 Ekim'de başlayacak
 Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'ne (ÖABT) açılan dava nedeniyle atama yapılamayan coğrafya öğretmenliği kadroları için başvuruları 1-7 Ekim tarihlerinde alacak.
Bakanlığın internet sitesinde yer alan duyuruda, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)  öğretmenlik alan sınavına dava açıldığı anımsatıldı.

Duyuruda, "coğrafya" ve "sosyal bilgiler" alan öğretmenliklerine yargılama sonucunda verilecek karar doğrultusunda atama yapılacağı, başvuruların da belirlenecek tarihte alınacağının daha önce açıklandığı ifade edildi.

Açıklamaya göre, coğrafya öğretmenliği için 321'i ilk atama, 3'ü yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama olmak üzere 324 kontenjana atamalar için 1-7 Ekim'de valiliklerce başvurular alınacak. Atamalar ise 9 Ekim'de gerçekleştirilecek. 

MEB, 15 Eylül'de yapılan 37 bin öğretmen atamasında, coğrafya ve sosyal bilgiler öğretmenliği için belirlenen kadrolara, öğretmenlik alan sınavlarına açılan davalar sonuçlanmadığı için atama yapamamıştı.

AA
banner182
Son Güncelleme: 30.09.2015 10:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
DUALARIMIZ SİZİNLE 1 yıl önce

değerli̇ meslektaşlarım benim alanım edebiyat.. ama sizin adınıza çok ama çok üzüldüm Allah sizlere sabır versin yolunuz açık olsun... çok zor dönem geçirdiniz sizinle birlikte biz de çok üzüldük..inşAllah hakkınızda hayırlısı olur..

Avatar
Sosyalci 1 yıl önce

Bizim ne zaman olacak acaba beklemekten yorulduk