banner374
27 Haziran 2016 Pazartesi 11:20
Atama Bekleyen Engelli Öğretmenlere Olumlu Haber Yok
Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz haftalarda 250 engelli öğretmen alınacağına dair duyuru yapmıştı. Duyurunun ardından bakan Yılmaz, bir televizyon programında sayının 250'den 400-500'e çıkarılacağı açıklamıştı. Her iki duyuru/açıklama eğitim camiası tarafından talihsizlik olarak görüldü. 

Binlerce atama bekleyen engelli öğretmen varken 250, 300-500 gibi sığ ve 21. yüzyıl ile Türkiye'ye yakışmayan kadrolar atama bekleyen öğretmenleri ''Güler misin, ağlar mısın?'' durumuna getirdi. Öğretmenler günlerdir bakanlıktan olumlu haber almak için her yoldan haklarını aradılar fakat bugüne kadar bakanlık haklarını vermedi.


Öyle gözüküyor ki 300-500 civarında komik bir atama yapılacak. Ataması yapılmayan engelli öğretmenler duruma ne kadar isyan edip haklarını her platformda defaatle talep etseler de Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlere günlerdir kulak asmadı ve yine görmezden gelmesi bekleniyor.

Umarız ataması yapılmayan tüm öğretmenler ve dolayısıyla engelli öğretmenlerin de gasp edilen hakları iade edilir ve bir an önce öğrencilerine kavuşurlar.
banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol