banner374
08 Aralık 2012 Cumartesi 16:20
Atama bekleyen öğretmenler, evlilik cüzdanlarını ateşe verdi

Başkent'te bir araya gelen şubat ayında özür grubu ataması talep eden öğretmenler ve aileleri, Milli Eğitim Bakanlığı önünde (MEB) yaptıkları eylemde alyanslarını bakanlık korkuluklarına asıp, temsili evlilik cüzdanlarını ateşe verdi.

        Bakanlık önüne çocuklarıyla birlikte gelen aileler, ‘Eşleri bir araya getir verimi artır', ‘Anne ve babamla yaşamak istiyorum' dövizleri taşıdı. Çocukların da eylemde döviz taşıdığı görüldü. Grup adına konuşan öğretmen eşi Murat Kaya, şubat ayında atama yapılmazsa ailelerinden uzakta kalan öğretmenlerden, eş ve çocuklarının hasreti nedeniyle istenilen verimin alınamayacağını savundu. Kaya, “Eş özrü atamaları her bakanlık döneminde yerine getirilmiş olmasına rağmen Sayın Dinçer döneminde bir sorun haline gelmiştir. Bu sorunun tek çözümü; yine Sayın Bakan tarafından kaldırılan il ve ilçe emrinin yeniden uygulamaya konulmasıdır.” dedi.

        Açıklamanın ardından grup üyeleri evlilik yüzüklerini temsili olarak bakanlık korkuluklarına astı. Eşlerinden ayrı olan öğretmen adayları, ayrıca yanlarında getirdiği temsili evlilik cüzdanlarını da ateşe verdi. Yapılan eylemin ardından grup üyeleri buradan ayrıldı.


banner182
Son Güncelleme: 08.12.2012 16:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
2013 MEZUNLARININ SUÇU NE! 4 yıl önce

2013 ağustos atamasi ve tam taama tek atama olsun buun i̇çi̇n savaşin. sayin dinçer de böyle demedi̇ mi̇ tek atama olacak şubata hayirrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Avatar
coğrafyacı 4 yıl önce

rabbim benim dört yıldır çektiğimi sanada çektirsin inşallah ozaman atama olmasın dersin

Avatar
demir 4 yıl önce

sayın öğretmenim allah san da tattırsın inşallah.

Avatar
şubatta eş durumu ataması istiyoruzzzz yolda olan çocuğumuz hatırına!! 4 yıl önce

eşler kavuşsun daha verimli eğitim olsun aileler parçalanmasın!!!
aile bütünlüğü için herkesin desteğini bekliyoruz allah rızası için!!

Avatar
atama 4 yıl önce

atama istiyoruz şubatta

Avatar
gerçek olacak 4 yıl önce

şimdi temsili olarak yakılan evlilik cüzdanlarımız biraz daha ayrı kaldığımızda gerçekten yanmış bizi ve ailemizi de yakmış olacak olan da kimseye değil benim 11 aylık yavruma olacak!!!

Avatar
mağduruz... 4 yıl önce

rabbim 15 aylık kızımın ve bütün çocuklarımızın hatrına bakanı vicdana getirsin inşallah...oda tatsın bu duyguyu...

Avatar
halil çetin 4 yıl önce

meb artık bi açıklama yapmalı 1 yıldı eşim ve evladımla aramızda1300 kilometre var,tamam 1 yıl ayrı kalınılacaksa kalındı şubat ta ben ailemi istiyorum sayın bakan