banner374
15 Haziran 2012 Cuma 15:21
Ayrıştırılan Okul Yöneticilerine 'Becayiş' talebi
Eğitim Bir-Sen Genel Sekreteri Ahmet Özer, Genel Teşkilatlanma Sekreteri Murat Bilgin, Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri Ramazan Çakırcı Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’e ziyarette bulundu.

Ziyarette Bakan Yardımcısı Erdem’e 4+4+4 eğitim sisteminin yol açması muhtemel sonuçları hakkında önerilerimizi sunan Ahmet Özer, yeni sistemle birlikte bağımsız ilkokul veya ortaokula dönüştürülecek olan ilköğretim kurumlarında halen yöneticilik yapanların kazanılmış haklarının korunması gerektiğini belirtti.


Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’e İlettilen Rapor İse Şu Şekilde:


- Yeni sistemle birlikte bağımsız ilkokul veya ortaokula dönüştürülecek olan ilköğretim kurumlarında halen yöneticilik yapanların kazanılmış hakları korunmalıdır.


- Ayrıştırılan okulların idarecilerine isteğe bağlı karşılıklı yer değiştirme (becayiş) imkânı tanınmalıdır.


- Nitekim Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumu Yöneticilerinin Atama ve Yer Değiştirmelerine İlişkin Yönetmelik kapsamında zorunlu yer değiştirme suretiyle atamalarında öngörülen çalışma süresi dikkate alındığında en geç 5 yıl sonra sorun ortadan kalkacak; zorunlu yer değiştirme kapsamında çözüm nihai olarak sağlanmış olacaktır.


banner182
Son Güncelleme: 15.06.2012 15:21
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol