banner406
banner396
03 Mayıs 2015 Pazar 15:39
Bahçeli: ''Atanmayı bekleyen öğretmenlerin tamamı sınıflarına kavuşacak''
MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin seçim beyannamesini açıklıyor. Bahçeli asgari ücretin net 1400 lira olacağını söyledi. Emekliye yılda iki kez 1400 lira ikramiye verilecek. Çiftçi için mazotun 1.75 kuruş olacağını kaydeden Bahçeli, "Terörün kökünü kazıyacağız" dedi.

-700 bin yeni istihdam sağlayacağız. Kişi başına milli gelir 13.3 bin liraya ulaşacak. İstihdam 29.9 büyüme olacaktır.
 
-Orta vadede hedefimizi 2019-2023 yıllarını kapsayan ikinci iktidar dönemde Türkiye'nin küresel ölçekte söz sahibi olmasıdır. İkinci MHP iktidarı Türkiye'nin bölgesel güç ve küresel aktör olmayı hedefliyoruz.
 
-Parlamenter sistemi gerekli görüyoruz. Türk milletine en uygun yönetim şekli olduğunu düşünüyoruz. Devleti ve milleti parçalamaya götürecek bir siyasi yaklaşımı reddediyoruz.
 
-Terörün bitirilmesi için güvenlik güçlerimizle tüm ülke safında etkili bir mücadele vermeye kararlıyız. Güvenlik güçlerimizi kışlalara mahkum edilmeyecek
 
-Terörün ve bölücülüğün kökünü kazıyacağız. Terörle pazarlıklar bitirilecek. İhanet süreci bitirilecek.
 
-Kadın, engelli, yaşlı ve çocuklara yönelik şiddet olaylarında zamanaşımı kaldırılacak. Harç, mahkeme masrafları alınmayacak. 
 
-Rüşvetçi, soygunculardan hesap sorulacaktır. Yolsuzluktan suçlu görülen kişilerin servetleri zamanaşımı gözetilmeksin el konulması hukuken sağlanacaktır.
 
-Kamuda çalışan taşeron işçileri kadroya geçireceğiz.
 
-Emeklilere mart ve eylül aylarında yılda iki kez asgari ücret oranında destek vereceğiz.
 
-Vergisini düzenli ödeyen ödüllendirilecek.
 
-Emekli aylıklarında sosyal güvenlik destek primi kesilmeyecektir.
-Mazot, gübre ve yem üzerindeki vergiler kaldırılacak. Mazot 1 lira 75 kuruş olacaktır.
 
ASGARİ ÜCRET BİN 400 LİRA
 
-Asgari ücreti net bin 400 liraya çıkaracağız.
-Büyükşehirlerde her ay 100 lira şehir içi ulaşım desteği sağlayacağız.
 
-Evi olmayan muhtaç ailelere 200 lira kira yardımı yapacağız.
-Kamuda çalışan taşeron işçileri kadroya geçireceğiz.
 
EMEKLİYE YILDA İKİ KEZ 1400 LİRA İKRAMİYE
 
-Asgari ücretten vergi almayacağız. Yıllık ortalama 700 bin kişiye iş imkanı vereceğiz. 
-Emekliye mart ve eylülde bin 400 lira destek ödeneği tanınacak.
-Cemevlerine devlet yardımı yapılacaktır.
-Atanmayı bekleyen öğretmenlerin tamamı sınıflarına kavuşacaktır.
-Ücretli kamu çalışanlarını kadroya alacağız.
 
BAHÇELİ'NİN KONUŞMALARI
 
MHP lideri Devlet Bahçeli, Ankara Arena'da beyanname öncesi konuştu.
 
“SİYASİ TAKTİK GEREĞİ SONA BIRAKTIK”
 
Bahçeli, seçim beyyannamelerini geç açıklamaları için şunları söyledi: Bizim dışımızdaki iddia sahibi tüm partiler eteğindeki taşı dökmüştür. Hepsi birbirinden pek farkı olmayan, birbirini aratmayan söz ve vaatlerini ardı arkasına paylaşmıştır. MHP siyasi taktik ve teferruatlı planlama gereğince beyannamesini en sona bırakmayı tercih etmiştir.
 
Bunu yaparken iki hususu hesaba kattık. İlk olarak geçmiş yıllarda açıkladığımız hedef ve izleyeceğimiz politikalarımız özellikle siyasi kapkaççı AKP tarafından yüzsüzce çalınmıştır. Çünkü bunların işi gücü yürütmektir. Çünkü bunların uzmanlığı emek yağmacılığıdır. Türkiye için söyleyecek sözü kalmamış AKP, bizi kopya etmenin hevesindedir. İkinci olarak beyannameler açıklama sırasına girmişken, düşüncelerimizi karambole gitmemesine, arada kaynamamasına azami dikkat ettik. Kimin neyi nasıl ve hangi arka plana dayanarak söyleyeceğini sabırla bekledik" dedi.
 
3 MAYIS'IN NEDENİ...
 
Bahçeli şöyle konuştu: Seçim beyannamemizi 3 Mayıs'ta paylaşıyor olmamızın kendi için anlamlı zemini vardır. bugün boşuna seçilmemiştir. Tam 71 yıl önce 3 Mayıs 1944'te Türk milliyetçileri geçtiğimiz yüzyıla adeta damga vurmuşlardır.
 
'GEÇMİŞİNİ GÖMLEK GİBİ DEĞİŞTİRENLERE...'
 
- MHP hiçbir zaman umut tacirliği yapmamıştır. Ne dediysek oyuz. Geçmişini gömlek gibi değiştiren ilkesizlere benzemedik. Sabah söylediğini akşam olmadan yalanlayan, karakterini alavere dalavere üzerine inşa eden ikiyüzlülerden olmadık.
 
-Bu saatten sonra başka gidilecek toprak parçası kalmamıştır. Buranın adı Türkiye Cumhuriyeti, milletinin adı ise büyük Türk milletidir. Ya bu vatanda yaşayacağız ya da bu vatan uğruna can vereceğiz. Bu hakikati ne Erdoğan, ne Davutoğlu, ne de İmralı değiştiremeyecektir. 
 
'ERDOĞAN HER ŞEY OLUR AMA...'
 
- Erdoğan her makama ulaşabilir ancak şu fani dönyada olamayacağı bir şey varsa o da milliyetçiliktir. 
 
- Bazen serok, kimi zaman Ahmet Sani çoğu zaman fotokopi Başbakan Davutoğlu'na da milliyetçilik 10 gömlek bol gelecektir. Davutoğlu senin cibiliyetin milliyetçilikle ilgili konuşmaya elvermeyecek bu iş senin boyunu fersah fersah aşacaktır. 
 
- Davutoğlu, 'Onlar konuşuyor biz yapıyoruz' diyor. Doğru biz rezillikleri konuşuyoruz onlar tatbik ediyor. Biz ihaneti konuşuyoruz onlar yapıyor. Orhun Anıtlarını yapmak seni milliyetçi yapıyorsa Akdamar Adası'ndaki kiliseyi yapmak acaba sizi ne yapacaktır?
 
'BUNLARIN NE İDİĞÜ BELİRSİZ'
 
- Bunlar yeri gelmiş Batıcı, yeri gelmiş doğucu olmuşlardır, Sık sık AB'ci, ABD'ci, Barzani yandaşı, İmralı havarisi... Bunların ne idüğü belirsizdir. Davutoğlu Kastamonu'da şehitlerin her birine sahip çıktık demiştir. Süleyman Şah türbesini kamyonlara yükleyerek terk etmek sahip çıkmaksa maşallah Davutoğlu'nun hakkı ödenemeyecektir. 
 
-Kuytularda el ele 7 Haziran sonrası koalisyon planı yapandan milliyetçi olmaz. Beyannamesinde Türk ifadesini tek bir yerde dahi kullanmayan, 2023 sözleşmesini haçlı organizasyonu ve ihanet şebekesiyle yapandan milliyetçi olmaz. 
 
'KARARSIZ DURAN KARDEŞİM...'
 
- Kararsız duran kardeşim biliyorum kaygılısın elin AKP'ye gitmiyor o halde gel bu defa saflarımıza katıl. Gelecek için bizimle yürü. 
 
- Cumhuriyet döneminin en kötü başarısız, en işbirlikçi, inkarcı kadroları ihanete buluşarak Türkiye'nin kuyusunu kazmaktadır. Aslen milli, yerli ve bu topraklara ait değillerdir. 
 
- Mazisi 92 yılı bulan devlet sistemi bu şımarık tarafından lağvedilmek istenmiştir. Erdoğan, inanılması kolay olmayan sözlere imza atmış, 10 Ağustos 2014'te Cummhurbaşkanlığı'nın çöktüğünü söylemiştir. Madem çöktüyse Erdoğan bu makamda niçin oturmaktadır? Cumhurbaşkanlığı'nı rejim muhafızlığı olarak lanse eden Başkanlık sistemi maskeli hangi rezil rejimi planlamaktadır. Çürüyen Cumhurbaşkanlığı değil Erdoğan'ın bizzat kendisidir. Erdoğan vatana ihanet suçunu işlemiş, sicilinde beyaz nokta kalmamıştır. 
 
'TÜRKİYE BİR ARABA DEĞİLDİR'
 
- 'Artık motoru tekleyen kaportası dökülen bu arabayla devam edemeyiz' demiştir. Türkiye bir araba değildir, aziz şehitlerimizin kanı üzerinde vücut bulmuş fazilet farikasıdır. Eksiği vardır ama asla hurdaya ayrılacak külüstür bir araç değildir. Emperyalizme kule nöbetçiliği yapan müstevli kalıntıları, milletimizin tarihsel emanetlerini hedef almışlardır. 
 
MHP'NİN 2 VAADİ
 
MHP'nin bugün açıklayacağı seçim bildirgesinden işçi, memur ve emekliye müjdeler çıktı. 
MHP, asgari ücreti net 1400 liraya yükseltme vaadinde bulunurken, kamuda dengeli bir ücret politikası uygulanması için gelir endeksi oluşturulacağını bildirdi.  Bildirgeye göre, gelir endeksi tüm emekliler için de oluşturulacak ve endekse göre bir maaş düzenlemesi yapılacak.
 
İki maaş ikramiye
 
En üst seviyeden emekli olanlara az, en alt seviyeden emekli olanlara yüksek zam yapılacak. CHP'nin önerisine benzer biçimde MHP de emeklilere iki maaş ikramiye vaadinde bulundu. Buna göre, Mart ve Eylül'de iki maaş ikramiye ödenecek. Milletvekilleri ise emekli maaş zamları ve ikramiyelerden yararlanamayacak.  

ÖNDER YILMAZ / Ankara
Milliyet

Son Güncelleme: 03.05.2015 15:42
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
atanamayan ÖGRETMEN 2015-05-03 16:38:08

2002 de 72 BİN ÖĞRETMEN işsiz ken şimdi 330 BİN ÖĞRETMEN İŞSİZ GÖZÜNÜZŮ VE KULAĞINIZI İYİ AÇIN bizi AK PARTİ GÖRMEDİ ATAMADI ENÇOK BİZ ARADIK diyorlar en çok işsiz ÖĞRETMEN BİZİM DÖNEMİZDE HİÇ demiyorlar yazık kend. Olumsuzluklarını bile görmüyorlar

Avatar
mehmet 2015-05-03 20:26:49

halimizdhen anlayan birisi çıktı oyum mhp'ye

Avatar
İNŞAAT TEKNOLOJİSİ 2015-05-03 21:46:52

Sayın Bahçeli'ye öğretmen atamalarını beyannamede gösterdiği için teşekkürler

Avatar
türk milleti 2015-05-03 17:51:30

sayın bahçeliye teşekkürler di̇leri̇m.öğretmenlerimize gereken önemi verdiği için

Avatar
resim 2015-05-03 20:12:04

bir öğretmeninin yapacağı tek bir şey vardır yine öğretmenlik

Avatar
fizik 2015-05-03 15:59:11

13 yıldır atama mız yok yök başkanı bu bölümün kapanacak diyor.temel bilime kim önem verir atama yaparsa oyum ona helal olsun.

Avatar
kemal güzel 2015-05-03 17:00:38

helal olsun

Avatar
fenci009 2015-05-03 15:51:44

canımız feda bahçeli̇'ye..7 hazi̇ran'da mührü 3 hi̇lal'e basacağiz.i̇nşAllah..koalisyon kuracağız