banner374
25 Kasım 2016 Cuma 10:47
Başbakan: Şuan çok ciddi öğretmen açığı söz konusu değil

"1 milyona yakın öğretmenimiz var. AK Parti'den önce öğretmen sayısı 400 bin civarındaydı. Şuanda norm kadrolar kıyasladığımız zaman 50 bin öğretmen fazlamız var. Belli yerlerde yığılma var. 15 bin acil öğretmen aldık. Şuan çok ciddi öğretmen açığı söz konusu değil.

2019'a kadar sabahçı öğlenci bitecek tam gün uygulamasına geçilecek. Yüzde 50'ye çıkan okul öncesi eğitimi zorunlu hale getireceğiz. 2-3 yaşından itibaren eğitime başlayacak. Bu eğitimde yapılacak 4+4+4 'den sonra en büyük reform olacağını düşünüyoruz. Gün boyu eğitime geçmek için 71 bin dersliğe ihtiyacımız var. Öğretmenler aslında sadece eğitim vermiyor, gelecek nesillerin nasıl şekilleneceğine karar veriyor."

banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Dolar gibi 2 hafta önce

Bu norm fazlası dolar gibi atama yok ama her hafta artiyor

Avatar
atanamayan 2 hafta önce

Sayin basbakan madem ogretmen ihtiyaci yok neden 90 bin ucretli ogretmen calistiriyorsunuz ve kpss sinavina her yil neden giriyoruz.Birazcik vicdanli olun ve kendinizi dusundugunuzun yari kadarda halki dusunun.

Avatar
Siyasetin prensibi 2 hafta önce

Sevgili arkadaşlar bildiğiniz gibi değişmeyen gerçek şu kiii. Seçim olsa koşa koşa hatta sürünerek hatta ilk yapacakları şey öğretmen ataması olurdu. Mantık böyle çalışıyor siyasette maalesef.hergün yeni ve farklı şeyler söylüyorlar biliyorsunuz. Yok kaliteden izin istedik yok hemen öğretmen ihtiyacını göndereceğiz yok ihtiyacımız yok....hikaye böylece iyice sulandırılıyor. Neticede yetiştirilmeyen onca insanın polis yakalamaya,hakim yargılamaya gardiyan da bekçilik yapmaya meşgul oluyor işte.

Avatar
Neden 2 hafta önce

Sayın Cumhurbaşkanımız çok ciddi öğretmen acigimizin olduğunu belirtti. En az 130.000 öğretmen açığı söz konusu.Müjdeli haber beklkyoruz lütfen. Hevesimiz kursağımızda kalmasın artık.

Avatar
Fenci 1 hafta önce

İnsanlarinn hakkini yemektenn baska hic biseyy yapmiyosunuzz intihar mi edelimm mademm ögretmenn almiyosunuzzz birakinnn ulke yönetimini yazikk değil mi bize norm fazlasiyla mi bizi kandiracaksinizz o yuzdenn mi 90 bin ücretliyi köle gibi kullaniyosunuz

Avatar
Asya 1 hafta önce

Allahım sen bilirsin

Avatar
Kimyaci 1 hafta önce

Sizden once bukadar egitim fak yoktu daha az ogretmen vardi.heryere egitim fak actiniz ogretmen sayisi artti.birkismi atandi.bekleyen 500 bin ogretmen var.marifetmis gibi anlatiyuorsunuz ya