banner374
27 Nisan 2016 Çarşamba 18:39
Başbakana Ağustos Öğretmen Atamaları Talebi İletildi
 Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı öncesinde Çankaya Köşkü’nde işçi ve Memur Konfederasyon Başkanları ile toplantı yaptı. Toplantıya Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’ta katıldı.

 

Başbakan Davutoğlu toplantıda, konfederasyon başkanlarını da dinledi. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk toplantıda yaptığı konuşmada 

 “Ağustos ayında öğretmen alımı yapılmayacağına dair duyumlar alınmaktadır. Halbuki şu an yüz bin öğretmen ihtiyacımız bulunmaktadır. Ağustos ayında mutlaka öğretmen ataması yapılmalıdır. Şu an 75 bin ücretli öğretmenle eğitim-öğretim faaliyeti yaptığımız, sadece İstanbul’da 15 bin ücretli öğretmenin görev yaptığını düşündüğümüzde ciddi bir öğretmen ihtiyacı olduğu görülmektedir.

 

Bunun yanı sıra, 400 bin ataması yapılmayan öğretmen olduğu göz önüne alındığında bu sayıyı eritmek için yeni projeler üretilmelidir. Mesela öğrencilerimizin ödev ve benzeri çalışmalarını yönlendirmek üzere etüt öğretmenlik sistemi uygulanabilir. İktidarınız tarafından büyük bir iddia ile başlatılan kurs merkezlerinde görevlendirilmek üzere öğretmen ataması yapılabilir.

 

Ülkemizde 430 İİBF’li, 1 milyon Meslek Yüksek Okulu mezunu olmak üzere ciddi oranda genç işsizler bulunmaktadır. Genç işsizliği en aza indirmek adına radikal tedbirler alınmalıdır” dedi.

 

banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ayşenur 8 ay önce

Atanmak bizimde hakkimiz başbakan duy sesimizi

Avatar
hasan gül 8 ay önce

ücretli öğretmenliğe derhal son verilmelidir

Avatar
Sedat 8 ay önce

Hadi artık söyleyin su kadroyu en az 35 bin yeter artık yeter

Avatar
mustafa 8 ay önce

atama istiyoruz 50 bin istiyoruz

Avatar
yaşar 8 ay önce

başbakanım atama bekleyen binlerce öğretmen ve ailesi müjdeli haberi bekliyor.artık sesimizi duyun...!

Avatar
ADAMIN DİBİSİN ELLAAM VER 50 BİNİ AHMET BABAAAA GURURUMUZSUN. 8 ay önce

50 bin

Avatar
ali 8 ay önce

sosyale 3000 atama

Avatar
atama yok 8 ay önce

ne ataması atama yok. her dönem aynısı öğretmen ataması bu ülkede başka sorun yokmuş gibi o kadar lisans mezunu var onlarıda düşünün. hep öğretmenlere vermeyin yeter artık