banner374
04 Şubat 2016 Perşembe 16:15
Beden eğitimi öğretmenlerinden kontenjan protestosu!
 Güvenpark'ın Milli Müdafaa Caddesi girişinde toplanan öğretmen adayları ve Türk Eğitim-Sen üyesi bir grup, şubat ayı atamalarında, beden eğitimi öğretmenlerine ayrılan kontenjanın yeterli olmadığı gerekçesiyle eylem yaptı.
Türk Eğitim-Sen Genel Sekreteri Musa Akkaş, yaptığı konuşmada, atanamayan öğretmenlerin psikolojik sorunlar yaşadığını söyledi.

Ataması yapılmayan 40 öğretmen adayının intihar ettiğini öne süren Akkaş, senelerce üniversitelerde verilen emeklerin bir çırpıda yok edildiğini savundu.

Öğretmen adaylarından Demet Seyran da ataması yapılmayan beden eğitimi öğretmenlerinin yerlerine diğer alanlardan istihdam yapıldığını iddia etti.

Basın açıklamasının ardından bir süre slogan atan grup, düdük çaldıktan sonra dağıldı.
banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Felsefeci 11 ay önce

Helal olsun .umarım duymuslardir sEsinizi.sıra felsefeciler de .hakkı yenen herkes protesto hakkını kullanmalı. 82 le atanamiyoruz hak mi bu?

Avatar
bilişimci 11 ay önce

Ne demek farklı branşlardan istihdam edildi ? Bizler yıllardır adaletsizliğe uğrarken, 100 saatlik kurslarla hakkımız gasp edilirken bir Allah'ın kulu çıkıpta bilişimciler haksızlığa uğradı demiyordu. Siz asıl şovu mayıs ayında çizelgeye eklenecek olan ders ile göreceksiniz. Haksız ithamları kendize saklayın 80 üstü alıpta atanamayan bilişimcilere hakaret edeceğinize, azıcık da gidin zihin jimnastiği yapın!

Avatar
Adalet 11 ay önce

Çok önemli bir branş olmadığı için atamadaki sayı fazla bile

Avatar
Besyo 11 ay önce

Telafi edileceğine inanıyoruz.

Avatar
Realist 11 ay önce

Bedenegitimi bos bir ders. Duduk cal kalk duduk cal otur. Bunu dedemde yapar. Artik ulkeye nanoteknoloji dersleri konulmali

Avatar
beden egitimi 11 ay önce

Bizim hakkimiza girenler bu vebali nasil verecekler

Avatar
seda 11 ay önce

Beden egitimi gozardi edilmesin eylulde acik kontenjan orantisiyla verilen sayinin azligi bizleri magdur etti.subata bu mağduriyet giderilmedi hakkimiz verilmedi.2015 subatta 15bin atamada 574 kontenjan beden egitimine verildi 2016 subatta ise 30bin de 4500 olmasina ragmen 714 kontenjan verilen en az oranli brans beden egitimi oldu magduriyetimiz ek atamayla giderilsin BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ÖĞRETMENLERI EK ATAMAYLA 1500 OLAN HAKKININ YERINI BULMASINI ISTIYOR.

Avatar
Besyo hak arıyo 11 ay önce

Verilen sözler tutulsun beden eğitimi 714 kontenjanı hak etmiyor 1500 verilecek dendi ve ek atamalarda tamamlanmasını istiyoruz..