banner374
22 Eylül 2015 Salı 21:42
BU BÖLÜM MEZUNLARI REHBER ÖĞRETMEN OLABİLİR
İstanbul 7. İdare Mahkemesi tarafından Eğitim yönetimi ve planlaması mezunlarının rehberlik alan değişikliği yapabileceklerine ilişkin mahkeme kararı aşağıdan inceleyebilrisiniz.


Konu ile ilgili yorumlarınızı aşağıdan yazabilirsiniz.banner182
Son Güncelleme: 22.09.2015 22:31
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
pdr 1 yıl önce

Gecirin gecirin hepsini gecirin biz burda virgullerle atanamazken siz sinif ogretmenlerini gecirin hakkim haram olsun

Avatar
ibohlvc 1 yıl önce

yeter artık ya şu bölümün üzerinde oynandığı kadar başka hiçbir şeyin üzerinde oynanmamıştır. bıktık artık

Avatar
HAlk Eğitimi 1 yıl önce

bu bölümlere eş değer halk eğitimi mezunları da var. ve halk eğitimi de mahkemede kazandı emsal var. pdr i̇le derslerimiz aynı isteyene transkribimi gönderebilirim.

Avatar
okur 1 yıl önce

Eğitim Yönetimi ve planlaması mezunlarının sayısı oldukça az kaldı. Ancak meb bu mahkeme kararını söz konisu bölüm mezunlarına uygulamıyor. Yani bu karara dayanarak rehber Öğretmen olamazsınız diyor. Mahkeme kararında adı geçen öğretmen ise şu an okulunda rehber Öğretmenlik kadrosunu aldı ve görevine rehber Öğretmen olarak devam ediyor. Meb in bu uygulamasından eğitim Yönetimi ve planlaması mezunlarının faydalandırılmamalarına hukukçuların açıklama getirmelerini bekliyorum.

Avatar
İŞİN DOĞRUSU 1 yıl önce

eğitim yöneticiliği ve deneticiliği, eğitim planlanması, eğitim bilimleri ve halk eğitimi bölümleri lisans düzeyinde eğitim verirken bu bölümler 2001 yılında kapatıldı. yani 2001 den bu yana bu bölümlerden mezun olan yok. bu bölümlerin aldığı dersler ile rehberliğin aldığı dersler aynıdır. bu bölüm mezunlarının %70cıvarı rehber öğretmendir. 2013 yılında bu bölümlere özelde rehber öğretmen olma hakkı tanıdı.bu durumda eğitim planlama mezunları mahkemeyi kazanınca geçen yıl rehber öğretmen alanına geçtiler halbuki diğer 4 bölümde geçmeliydi. geçen yıl bu bölüm mezunlarından öğretmen lisesinde görevli olanlarıı rehber öğretmenliğe geçirdiler bunun üzerine halk eğitim mezunu bir öğretmen arakadaş davayı kazandı , meb ona atama hakkı verdi dava açmaya hazırlanan 100 civarında arkadaş var bu bölüm mezunlarından yaklaşık 400 kişi rehberliğe geçmeyi planlıyor. anayasadaki eşitlik ilkesine göre meb den hakkımız olan rehberliğe geçirilmemizi istiyoruz. saygılarımla

Avatar
oğretmen 1 yıl önce

sınıfçılar mı yoksa eğitim teftiş planlama yüksek lisans mezunları mı anlamadım ki

Avatar
GERÇEK 1 yıl önce

eğitim yöneticiliği ve deneticiliği, eğitim planlanması, eğitim bilimleri ve halk eğitimi bölümleri lisans düzeyinde eğitim verirken bu bölümler 2001 yılında kapatıldı ve son mezunlarini verdi̇.

Avatar
Aday 1 yıl önce

S%C4%B1n%C4%B1f+ogretmeni+ge%C3%A7mek+i%C3%A7in+ne+yapacak+bilgisi+olan+var+m%C4%B1