banner374
03 Nisan 2015 Cuma 12:45
Dershane Öğretmenleri İçin Kesintisiz 6 Yıl Sigorta Şartı Aranmayacak
Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'na konuk olan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dershane öğretmenlerinin Milli Eğitim Bakanlığında (MEB) istihdamına ilişkin açıklamalarda bulundu. 

 6 yıl kesintisiz çalışma koşulu aranmayacak'

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dershanelerde 6 yıl sigortalı olarak çalışan öğretmenlerin MEB bünyesinde istihdamı için çalışmaların hangi aşamada olduğu konusunda da "Yasada, toplam 6 yıl sigortalı çalışmış olanlar müracaat edebilirler' denildi. Kesintisiz 6 yıl değil, girmiş 8 ay sigortalı çalışmış, çıkmış 10 ay sigortalı çalışmış çıkmış, 2 sene sigortalı çalışmış . Bunların hepsini topladığımız zaman 6 seneyi dolduruyorsa prim ödeme, o zaman onlar bu müracaatları yapabilecekler" açıklamasını yaptı.

banner182
Son Güncelleme: 03.04.2015 12:48
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
mtncml 2 yıl önce

6 sene ücretli öğretmenlik yapanların günahı ne . ha dershane de öğretmenlik yapmış ha devlette , 6 sene ücretli öğretmenlik yapanada kadro o zaman.

Avatar
dersane 2 yıl önce

sevgili mebpersonel yekilileri dersane öğretmenleri atama kılavuzu mart ayında yayınlanacaktı fakat yayınlanmadı bunu haber yaparsanız seviniriz.

Avatar
edeb ya hu!!! 2 yıl önce

sınavsız kelamsız alın yine bizim branşları doldurun sorun deil.yiyin milletin hakkını bu kadar sınava çalış dur gel sınavsız dersanecileri al helal olsun ne diyelim

Avatar
fenci burdur 2 yıl önce

yazıklar olsun ya sınava girmeden dershane öğretmenleri atayacaksınız Allah hakkımızı bırakmasın

Avatar
dersane 2 yıl önce

lütfen dersane öğretmenleri atama kılavuzunu gündeme getirin

Avatar
haydi bakalım 2 yıl önce

ne şimdi bu.bunu mu bekledik,bu mu düzenleme ,ama haktır elbet ödeşiriz.
ne farketti şimdi.

Avatar
hafize 2 yıl önce

ben 12 yıldır mebde ücretli öğretmenlik yapıyorum bizleride kapsıyormu ben şartları taşımıyorsam meb beni niye öğretmen olarak atıyor bizleride bu kapsama alın lütfen ilgililere arz ederim