banner406
banner396
01 Mart 2014 Cumartesi 11:09
Dershane öğretmenleri ne zaman atacak
  Dershane öğretmenleri ne zaman atacak  Dershane öğretmenleri için 6 yıl şartı kabul edildi Dershane öğretmenlerinin durumu netleşti  Dershane öğretmenlerinin durumu belli oldu MEB Yasa Tasarısı Tbmm'de Kabul Edildi. Dershane   öğretmenlerini yakında ilgilendiren ve tbmm de kabul    ile ilgili madde şu şekilde:

 Bu maddenin yayımı tarihi itibarıyla, ilgili mevzuat uyarınca faaliyet gösteren dershaneler ile öğrenci etüt   eğitim   merkezleri iş yerlerinde   eğitim  personeli olarak çalışmakta olan ve herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olanlardan, bu iş yerleri üzerinden sigorta primi ödenmiş çalışma süresi 1/1/2014 tarihi itibarıyla en az altı yıl olup 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde öngörülen genel şartlar ile öğretmen kadrosuna atanabilmek için aranan özel şartları taşıyanlar 1/7/2015-1/8/2015 tarihleri arasında başvurmaları halinde, Kamu Personel Seçme Sınavına girme şartı aranmaksızın Bakanlıkça belirlenecek usul ve esaslar çerçevesinde yapılacak sözlü sınavda başarılı olmaları kaydıyla, kadro ve ihtiyaçlar dikkate alınmak suretiyle belirlenen hizmet bölge ve hizmet alanlarında istihdam edilmek ve sağlık özrü hariç dört yıl süreyle başka bir yere atanmamak üzere, öğretmen unvanlı memur kadrolarına atanabilirler. Bu fıkraya göre Bakanlıkta istihdam edilenler ayrıldıkları özel öğretim kurumundan kıdem ve ihbar tazminatı talep edemez.

Bu madde kapsamında Bakanlıkta istihdam edileceklerde aranacak şartlar, eğitim ve öğretim desteğinin verilmesine ilişkin ölçütler, desteğin verileceği   eğitim   kurumu türleri,   eğitim   kademeleri ve kurumlar itibarıyla verilecek destek tutarları,   eğitim   ve öğretim desteğinin kontrol ve denetimi ile bu maddenin uygulanmasına ilişkin diğer usul ve esaslar Maliye Bakanlığı ve Bakanlıkça müştereken hazırlanan yönetmelikle belirlenir."

Dersane veya etüd merkezlerinde 1/1/2014 tarihi itibariyle en az 6 yıl sigorta primi ödenmiş olanlar bu haktan yararlanabilecektir. 6 yıl sigorta pirimi şartının aynı dersanede yatırılmış olma şartının aranmayacak

Son Güncelleme: 01.03.2014 11:09
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
öğretmen 2014-03-01 17:48:33

helal sana devlet senin böyle kararlar almana neden olan çoğunluk. biz gece gündüz çalışalım sen mülakata sok ta al helal.

Avatar
zuhal 2014-03-02 16:18:44

yazıklar olsun tüm yöneticilere bizler yıllardır kpss için çalışıyoruz atanmayı bekliyoruz.ama bir kararla dersane öğretmenlerini devlete geçiriyorlar.birde mülakatlaymış. çok komik.sizleri toprak bile kabul etmez.hak yiye yyiye nereye kadar.allah bildiği gibi yapsın sizleri tez zamanda.