banner374
27 Şubat 2015 Cuma 14:41
Dershane Öğretmenlerinin 'Atama' Klavuzu

 6528 Sayılı Kanun Kapsamında Dershanelerin Özel Okul / Kurumlara Dönüşüm Takvimine göre dershane öğretmenlerinin atanmasıyla ilgili kılavuzun Mart ayında yayımlanacağı belirtilmektedir. Atamalarda KPSS puanı istenmeyeceği için başvurular 1 Temmuz-1 Ağustos tarihleri arasında alınacaktır.

Mart 2015

Öğretmen Atama Kılavuzunun Yayınlanması

1 Temmuz-1 Ağustos 2015

Öğretmen Unvanlı Memur Kadrolarına Başvuru Tarihleri

SIKÇA SORULAN SORULAR

1-Dershanelerde ve etüt eğitim merkezlerinde çalışan hizmetli, sekreter, büro görevlisi, memur statülerinde çalışan kişiler de Bakanlıkta istihdam edilecek mi?

5580 sayılı Kanunun Ek Madde 1. Fıkrasında, bu haktan yararlanabilecekler belirtilmiştir. Buna göre dershaneler ve öğrenci etüt eğitim merkezlerinde “eğitim personeli “ olarak çalışmakta olanlar ifadesi yer almaktadır. Bununla birlikte söz konusu eğitim kurumlarının dönüşümü esas alındığından, bahsi geçen personelin dönüşen kurumlarda da istihdam edilebileceği değerlendirilmektedir.

2-Bakanlıkta istihdam edilebilmek için 2014-2015 eğitim öğretim yılında da bir dershane veya etüt eğitim merkezinde çalışmam gerekli mi?

Kanunun yürürlüğe girdiği 14.03.2014 tarihinde dershane ve etüt eğitim merkezlerinde fiilen eğitim personeli olarak çalışanlardan, 01.01.2014 tarihi itibariyle bu işyerleri üzerinden ödenmiş prim gün sayısı en az altı yıl olanlar için düzenleme yapılmıştır.

3-Formasyonu olmayan eğitim personeli de Bakanlıkta istihdam edilebilecek mi?

5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanununun 1. ek maddesinde, bu madde kapsamında Bakanlıkta istihdam edileceklerde aranacak şartların Maliye Bakanlığı ve Bakanlıkça belirlenecek yönetmelik hükümlerince belirleneceğine hükmedilmiştir.
Kaynak: Gazetekamu

banner182
Son Güncelleme: 27.02.2015 14:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
felsefeci 2 yıl önce

dershane öğretmenleri için mart kılavuzu neden yayımlanmıyor. yetkililer bilmiyor mu 2015 martında kılavuz çıkacak denmişti. genelgede yazıyor. mesela ben 15 yıldır mebe rehber öğretmen olarak atama yapılarak çalışıyorum. şimdi meb beni rehber öğretmen olarak mı alacak felsefeci olrakmı ? bunları öğrenmek istiyoruz artık.

Avatar
fizik 2 yıl önce

nisanda öğretmen alımı olacaksa , şartları sağlayan dershane öğretmenlerin nisanda ataması daha isabetli olur..

Avatar
DERSHANECİ 2 yıl önce

neden halen atama klavuzu yok?

Avatar
dershaneci 2 yıl önce

arkadaşlar bu yaygara niye bu insanlar umut bağladıkları ekmek kapılarından olacaklar.dershanecilere ayrılan kontenjanın öğretmen kadrosuyla ilgisi yok halk eğitim merkezlerine düşünülüyor

Avatar
fizikçi 2 yıl önce

arkadaşlar acaba atamlarda torpil olur mu.çok korkuyorum

Avatar
açelya 2 yıl önce

Yorumlarınıza cevap: çünkü devlet adamların ekmek teknesini ellerinden alıyor...adam tetcihini özel sektörden yana kullanmş simdi devletin ne hakkıvar bunları kapatmaya..kapatırsa mecbur istihdam edecek..eleştirinizi devlete yapın

Avatar
REHBER ÖĞRETMEN 2 yıl önce

dershaneciler her zaman ki gibi bekleme sürecinde! neden hiç bir açıklama yok olumlu ya da olumsuz.. daha ne kadar bekleyeceğiz! ortaya bir şey atılıyor ancak devamı yok. lütfen çok yorulduk...

Avatar
hakli yok makul var 2 yıl önce

herkes onun sucune bunun sucu ne diye yazmak yerine Allah içimizden birilerini bu işlerden kurtarıyor diye bakin.. herkes hayatini kurtarsın. i̇alah herkes mutlu olur ama dersanecilerin çektiği çileyi kor kopek çekmedi. brakinda atansinlar..