banner374
23 Şubat 2015 Pazartesi 21:01
Engelli Öğretmen Atamalarında Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

 Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), istihdam gerçekleştirilecek 300 engelli öğretmen kadrosu için başvurular 24 Şubat’ta sona erecek.

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik uyarınca, EKPSS puan üstünlüğüne göre 300 engelli öğretmenlik için 18 Şubat'ta alınmaya başlanan başvurular için 24 Şubat son gün.
      
Bu nedenle, adayların başvuru formunun çıktısını, istenen diğer belgelerle birlikte il milli eğitim müdürlüklerine onaylattırıp, diploma veya öğretim durumu belgesi, pedagojik formasyon ve 2014 yılı EKPSS sonuç belgesi ile engelli sağlık kurulu raporlarını, herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda devlet memuru olarak çalışıp çalışmadıklarına ilişkin beyanlarını iletmeleri gerekiyor. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan adaylardan, başvuru sırasında muvafakat belgesi istenmiyor.
      
Yerleştirmeler, EKPSS puan üstünlüğüne göre ve Bakanlıkça il emrine yapılacak. Ataması yapılan öğretmenlerin görev yerleri, valiliklerce belirlenecek.
      
24 Şubat’ta sona erecek başvurularla ilgili ayrıntılı bilgiye, Bakanlığın "ikgm.meb.gov.tr" adresinden ulaşılabilecek.


hurriyetegitim.com
banner182
Son Güncelleme: 23.02.2015 21:02
Anahtar Kelimeler:
EngelliöğretmenAlımı
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol