banner374
26 Nisan 2015 Pazar 15:20
İktidara Yakın Olmayanlar, Öğretmen Olamayacak
Türk Eğitim-Sen Malatya Şube Başkanı Ekrem Şenol, stajyer öğretmenlik uygulaması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamasına göre; iktidara yakın olmayanların öğretmen olamayacağını ve bunun bir soykırım olduğunu belirtti.
Ekrem Şenol, toplantıyı sendika il binasında düzenledi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin hayata zulüm ve haksız olduğunu belirtti.

Zorunlu göç değil; adeta sürgündür diyen Türk Eğitim Sen Malatya şube başkanı Şenol; öğretmenlerimiz sürgüne gidecek, dedi.  Bu rotasyonun ileri aşamaları da olacak diyen Şenol; Endonezya ve Somali’de açılan okullara değin; bu iş uzar, dedi. Çalışanlar kapalı kapılar ardında yıldırılmaya çalışıyor diyen Şenol, gece gündüz despotluk düşünüyorlar, dedi.

Türk Eğitim-Sen olarak sendikanın ve yöneticilerin stajyer öğretmen uygulamasını kınıyoruz, diyen Şenol, içini boşalttığınız hukuka siz de mecbur kalacaksınız, dedi.

Stajyer öğretmenlik uygulamasını anlatan Şenol; bu uygulamada yazılı ve sözlü sınavlar olacak ve bu sınavlarda iktidara yakın olanlar elenmeyecek, diğerleri elenecek; öğretmenlerin geleceği yöneticinin dudaklarının arasında olacak, dedi.
banner182
Son Güncelleme: 26.04.2015 15:21
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
entellektüel sima 2 yıl önce

çok doğru..

Avatar
dogru 2 yıl önce

Rotasyon ve performans degerlendirmesiyle amaç Başka ne olabilirki..

Avatar
meb şaşırma 2 yıl önce

napıyorsun meb senelerce sınava girdik bir de sizin sözlü sınavınınıza mı gircez. nasıl güvenceğiz objektifliğe.

Avatar
ibrahim 2 yıl önce

bunca kul hakkı,dur bakalım yatacak yer olacak mı size.

Avatar
haydar 2 yıl önce

en liyakatsiz/eğitimsiz adami tutar ikgm müdürü yaparsın kendini geliştiren öğretmene köfteci dr gider milletvekili adayı olur sonra öğretmeni sınav üstüne sınava sokarsın.