banner374
26 Eylül 2016 Pazartesi 19:05
İstanbul'da Norm Fazlası Öğretmenler Tespit Ediliyor
Mebpersonel.com - İstanbul'da norm fazlası öğretmen atama süreci titizlikle devam ediyor. MEB tarafından gönderilen genelge ve ek açıklamalar doğrultusunda norm fazlası öğretmen atama süreci devam ediyor.

Norm fazlası öğretmenler öncelikle sistem üzerinden tespit edildi. Ayrıca MEB'in ilgili yazısı doğrultusunda Ekim ayı norm güncellemelerine göre norm fazlası olacak öğretmenlerin de isimleri tespit ediliyor. Ekim normlarına göre norm fazlası olmayacak öğretmenler de tespit ediliyor ve isterlerse o öğretmenlerin tercihleri alınmayacak.

İlçe mem'ler tarafından okullara gönderilen ilgili yazı:


İstanbul il mem, norm fazlası öğretmen atama başvurularını http://atama.istmem.com/ adresi üzerinden alacak. Norm fazlası öğretmenlere şifreleri mail olarak gönderilecek. TC ve şifre girilerek boş normlar arasından 25 okul tercihi yapılacak.

Norm fazlası olduğu ilçe mem-okul-öğretmen işbirliği içerisinde tespit edilen öğretmenlere de şifreleri veriliyor. O öğretmenler de norm fazlası öğretmen atama ekranına girip tercih yapabilecekler.


Modül açıldı ancak istanbul.meb.gov.tr adresi üzerinden duyuru yapılmadı. Takvim de henüz açıklanmadı.

İlgili duyurunun yakın zamanda yapılması bekleniyor. Tercih ekranının da yarın açılması bekleniyor.

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL

www.mebpersonel.com

banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ben 3 ay önce

Sinop+milli+e%C4%9Fitime+%C3%B6rnek+olsun.+%C4%B0stanbul+%C3%B6%C4%9Fretmenini+ma%C4%9Fdur+etmemek+i%C3%A7in+ekim+ay%C4%B1nda+norm+fazlas%C4%B1+olmayacaklar%C4%B1+tespit+ediyor.Sinop+ise+eski+normlara+g%C3%B6re+yolla+gitsin+mant%C4%B1%C4%9F%C4%B1

Avatar
Serhat 3 ay önce

Malesef izmir meb bu açıklamaları yapmadı, ekim normlsrını görmezden geldi