Öğretmen Atamaları:
KPSS Alan Sınavı Yapılacak 17 Branş

 1-2013 Alan Sınavı KPSS Öncesi mi Sonrası mı Yapılacak ?

MEB konuyla ilgili kesin kararını açıklamadı . Bakan Dinçer daha vermiş olduğu demeçlerde 2013 KPSS’nin hemen ardından 17 farklı branşta mevcut kpss formatına yakın testlerden oluşan sınavı gerçekleştirecektir.


2- KPSS Alan Sınavı Sonrası Puan Hesaplaması Nasıl Olacak?KPSS GY -GK Puanları + KPSS EB Puanları + Alan Sınavı = Yerleştirme Puanı olarak hesaplanacaktır.3- 2013 KPSS Alan Sınavı Hangi Branşlarda Yapılacaktır?

Milli Eğitim Bakanı Dinçerin açıklamasına göre 2013 Alan sınavı 17 farklı branşta gerçekleşecektir.

2013 kpss’de Alan sınavının uygulanacağı 17 branş kesin olarak açıklanmadı . Ancak kpss uzmanlarının yapmış oldukları istatistik çalışmalar sonucunda yetenek harici tüm branşlarda alan sınavı yapılcaktır. 

Matematik Öğr – Türkçe Öğr – Fen Öğr -Fizik Öğr -Kimya Öğr -Biyoloji Öğr -Sosyal Bilgiler Öğr -Yabancı dil alanları İngilizce Öğr -Almanca Öğr -Fransızca Öğr Sınıf Öğretmenliği Öğr - Tarih Öğr -Arapça Öğr -Felsefe Öğr -Coğrafya Öğr -Din kültürü Öğr – Okul Öncesi Öğr -Psikolojik Danışmanlık Rehberlik


4- Resim – Müzik – Beden Eğitimi Öğretmenliği Alan Sınavı Olmayacak mı?2013 Kpss alan uygulaması gerçekleşse bile resim-müzik-beden eğitimi alanlarında uygulanması mümkün değildir.Bu branşlara alan uygulaması yapılacak olsa bile 2013 kpss yetişmesi oldukça zordur.


Geçtiğimiz yıllarda aynı şekilde alan uygulaması denenmiş ancak eğitim-sen tarafından konu yargıya taşınmışve süreç sonlanmıştır.Bu branşlardaki adaylar zatenyetenek sınavı ile öğretmen olmuş kişilerdir.Bu nedenle aynı kişilerin yeniden yetenek sınavı ile alınamayacağı yönünde karar verilmiştir.


5- Alan Sınavı İptal Edilebilir mi?


Daha önceki yıllarda olduğu gibi iptali söz konusu olabilir.Ancak konunun adli süreci olumlu sonuçlanması durumda iptal edilebilir.www.mebpersonel.com
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
gül 3 ay önce

felsefe bölümüne alan sınavı var mı

Misafir Avatar
kemal atalay @eda 1 yıl önce

edacığımm hak ediyor bunlar

Misafir Avatar
eda @plu 1 yıl önce

bu kadar atanamayan öğretmen yıllardır benden asla oy yok bütün çevremdekilerdende herkese tavsiye ederim eğitimi zaten bitirdiler öğretmenleride bitirdiler oy kullanan ların hepsine müstehaktır bu akıllanmıyoruz sonra da ah vah tüh boşuna arkadaşlar oy yok bu kadar

Misafir Avatar
bbb 1 yıl önce

bu millet hala göremiyo başımızdakilerin bize neler yaşattığını

Misafir Avatar
adam 1 yıl önce

bi daha oy atarsam ellerim kırılsın

Misafir Avatar
adam 1 yıl önce

kopya lekesini daha alınlarından temizleyemediler kopyacılara ne oldu acaba.......

Misafir Avatar
adam 1 yıl önce

100 lerce kişiyi açıktan atıyorlar diğerlerini süründürüyorlar.

Misafir Avatar
adam 1 yıl önce

bu adamlarla bu iş olmayacak

Fırsat eşitliği bu mu?‏
Fırsat eşitliği bu mu?‏

Haberi Oku