banner374
29 Temmuz 2016 Cuma 15:25
KPSS mağduru tarlada sulamacılık yapıyor
 MARDİN - ADNAN KOÇHAN
Fetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) yakın kişilere soruların sızdırılması nedeniyle 2010 Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) aldığı puanla öğretmenliğe atanamayan ve zirai sulamacı olarak çalışan Süleyman Yıldırım, usulsüzlüğü yapanlara gereken cezanın verilmesini istiyor.

Sakarya Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektronik Bilgisayar Eğitimi Elektronik Öğretmenliği Bölümü'nden mezun olan Yıldırım, 2010'da girdiği KPSS'den 73 puan aldı. Soruların sızdırılması nedeniyle atanamayan Yıldırım, Mardin'in Kızıltepe ilçesinde mısır ve pamuk tarlasında sulamacılık yapmaya başladı.

Elbeyli Mahallesi'nde oturan üç çocuk babası Yıldırım, AA muhabirine, 2010 KPSS'de soruların sızdırılması nedeniyle öğretmenlik yapamadığını söyledi.

Mağduriyetlerin giderilmesi için ilgili kurumların çalışma yürütmesini isteyen Yıldırım, "Benim gibi mağdurlar, kurumlara yerleşemediği için tarlada ya da geçici işlerde çalışıyor. Devletimiz 2010 KPSS'deki atamalarda usulsüzlük yapanları tespit etmeli. Devlet usulsüzlük yapanlara gereken cezayı versin. Onlardan doğacak boşluklara da bizi yerleştirsin. Tabii yine puanlarımız çerçevesinde, haksızlık yapmadan. Hak neyse o olsun." ifadelerini kullandı.

"Devletimiz gerekeni yapıyor"
FETÖ mensuplarının, devletin silahı, tankı, topu ve uçağıyla birçok kişiyi şehit ettiğini söyleyen Yıldırım, şunları kaydetti:

"Devletimiz gerekeni yapıyor. Günbegün izliyoruz, umarım hak yerini bulur. Bu girişimi kınıyoruz. Hiçbir güç, millet iradesinin üstünde değildir. Devletimizi ve hükümetimizi, partilerimizi ve milli iradeye destek çıkan herkesi halk olarak desteklemeye devam edeceğiz. Örgütün, yurt dışından daha üst akıllarla ülkemize müdahalede bulunup, bizi farklı yeni yöntemlerle sömürmesine izin vermeyeceğiz."

kaynak: AA
banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
şükür 4 ay önce

gene adam tarlasında sulama yapıyormuş.kiminin oyle imkanı da yok.