banner374
31 Mart 2015 Salı 21:07
Ne Kadar Öğretmene İhtiyaç Var ?

 Öğretmen atamalarına esas olan KPSS'nin Temmuz ayında yapılacağını belirten Avcı, "Nisan sonunda öğretmen ataması yapılmayacak. KPSS'ye girecek yüzbinlerce gencin, kendilerinin de değerlendirileceği tarihte atama yapılması için haklı talebi var. İnşallah ağustostan itibaren bu adımları planlayacağız" diye konuştu.

Türkiye'nin öğretmen ihtiyacı sayısının emekli olacakların branş dağılımına göre değişebileceğine işaret eden Avcı, "İdeal koşullarda 115 bin 420 yeni öğretmen ihtiyacı var" dedi. 


Kaynak : AA
banner182
Son Güncelleme: 31.03.2015 21:11
Anahtar Kelimeler:
Sayısıİhtiyaçöğretmen
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
fizikk 2 yıl önce

Adaletsiz yapılan dağılım sonucu mağdur olan branşçılar için nisanda 40 bin öğretmen alımı yapılmalı

Avatar
nisannn 2 yıl önce

Hayıııırrr olamazzz Nisan'da 40 bin atama beklioruzzzz

Avatar
türrrrkçeci... 2 yıl önce

vay benim hayallerim vay...yazıklar olsun

Avatar
2005 mezunu 2 yıl önce

Biz gerizekalıyız o yüzden kpss yi 1 - 1.5 puanla kazanamadık dimi.uni den diplomayı verip bizi mezun eden doç.prof..hepsi aptal,rektör işini yapamıyo ..bi sürü üni açtınız oy için.bi sürü mezun..yine bi sürü işsiz..yapın su atamayı herkes magdur.

Avatar
okulönceci 2 yıl önce

başından çıkıp atama olmayacağını söyleseydiniz. biz de ders çalışırdık. öğretmen intiharlarına herkes hazırlıklı olsun. 32 yaşına geldik hayatımızın 25 yılını bu mesleği edinmek için harcadık. ne meslek, ne eş ne de çocuk sahibi olamadık. bu bizim de hakkımız. bunu engelleyenler hesabını ödeyecek

Avatar
SML 2 yıl önce

ni̇sanda atama var mi?

Avatar
süreyya hoca 2 yıl önce

Agustoscular sizde hakkaten akıl yok.yahu sınava bizimle berabergireceksiniz. birikimimiz zaten sizi arkada bırakacak.aday sayısı artinca da sınav hem daha zor hem puanlar yuksek olacak.bize destek olup bizi bertaraf etseydiniz daha az rakip olurdu

Avatar
2005 mezunu 2 yıl önce

Kusura bakma bakanım senin sözünle kuyuya inmiyoruz.başbakan nisan atamasının üzerinde calışıyoruz insallah olacak dedi.bi sürü arkadaşimizin milletvekili ve bakan larla konuşmuşluğu var.bu iş olacak.silip atamazsiniz bizi.biz mezun olmuşuz.