banner374
19 Şubat 2015 Perşembe 12:06
Nisan'da Öğretmen Atamaları Yapılır Mı?

  Öğretmen Atamalarıkimilerine göre yeni mezun olacak ve bu yıl sınava girecekler için çok büyük bir haksızlık fakat zaten yazın bir atama daha yapılacağı düşünülürse seçim öncesi yapılacak olan bu atamalar rakiplerin azalmasını sağlayacaktır. Seçimden sonra siyasiler zaten kimseyi önemsemeyeceğinden seçim öncesi ne kadar çok alım olursa herkes için o kadar iyi olacağı konuşuluyor. 

Seçim öncesi öğretmen atamaları yapılması için kamu baskısı gittikçe artıyor. 5 Şubat’ta 15 bin öğretmen ataması yapılmıştı. 6 Haziran’da ise genel seçimler yapılacak. Bu aradaki boşluğa ise yine büyük bir alım sığdırılması isteniyor. Öğretmen adayları Nisan’da 40 bin öğretmen alımı yapılması için 28 Mart’ta eylem yapmayı amaçlıyorlar. Daha yeni atama yapılan 15 bin öğretmen kadrosu TBMM’nin bütçesinden karşılandı. 

Bu yüzden yeni bir atamanın yapılabilmesi için de TBMM’nin onayının alınması gerekiyor. Muhalefet partilerinin önergelerinin yanı sıra hükümetin kadro teklifi yapması gerekir. Meclis Nisan ayına kadar torba yasanın içine öğretmen kadroları için yeni teklifler alabilir.

www.mebpersonel.com /

 Özel Haber

banner182
Son Güncelleme: 19.02.2015 12:11
Anahtar Kelimeler:
Nisanöğretmen Atamaları
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Kimya 2 yıl önce

300binin üzerinde atama bekleyen öğretmen, 120bin öğretmen açığı varken kesinlikle Nisan'da 40bin öğretmen ataması yapılmalıdır. Kimyaya 1000 kontenjan istiyoruz.

Avatar
TÜRKÇE 2 yıl önce

lütfen artık yüzümüz gülsün verin şu müjdeyi:))

Avatar
SINIF 2 yıl önce

Nisanda da atama olsun.küsüratlarla kalıyorum hep .sınıf öğretmenliğine en az 1100 kontentann .lütfenn

Avatar
Mobilya ve dekorasyon öğretmenliği 2 yıl önce

Atanamayan öğretmen kalmasın her branşta öğretmen ataması yapılsın

Avatar
kimyacı 2 yıl önce

seçim öncesi yeni türkiye için atama şart 40000 öğretmen ataması lütfen

Avatar
sosyal bilgiler 2 yıl önce

yillardir en cok yigilmanin oldugu fakat en az atamanin yapildigi sosyal bilgilere hakkinin verilmesi gerek artik.en az 1500 atama istiyoruz.

Avatar
feLsefemsi 2 yıl önce

okullarda din kültürü ve ahlak bilgisi, kur'an, arapca gibi derslere cami imamları giriyor.bizler 4 yıl boş yere mi okuduk.lütfen 5000 atama istiyoruz.

Avatar
besyo 2 yıl önce

Lutfen artik atama olsun 40000 de 1000kisi alinsin