banner374
04 Eylül 2015 Cuma 09:15
Öğretmen adayları nasıl başvuru yapacak?
 - Öğretmen atama kılavuzuna göre, açılan kontenjanlara başvurular iki aşamada yapılacaktır. Öncelikle açılan okul listesinin incelenmesi, tercih edilecek 40 okulun belirlenmesi gerekmektedir.
- Daha sonra https://mebbis.meb.gov.tr/ adresinden siteme girilerek, elekronik başvuru formu açılacak. Burada, atama biçimi, alanı, mezun oldukları yükseköğretim programı, başvuruyu onaylatacakları il/ilçe ve adres bilgileri ile tercihler girilecektir.

- Başvuruyu yapanlar, alacakları elektronik çıktısı aynı gün veya ertsei gün, elektronik başvuru formunda belirttikleri il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine onaylatacaktır.

- İl/ilçe milli eğitim müdürlülerine gidilirken elektronik başvuru çıktısının yanı sıra istenen belgeler hazırlanmalıdır. 

Dikkat edilmesi gerekli hususlar:

- 40 tercihi dışında, boşluk olması halinde boş kalan kadrolara atanmak isteyenler "Tercihlerim dışındaki eğitim kuramlarına atanmak istiyorum." seçeneklerinden birini seçmelidir.

- Tercihleri il/ilçeye onaylattıktan sonra değişiklik yapılamayacaktır. Bu nedenle, il/ilçe onaylayana kadar mebsiseki tercihler değiştirilebilecektir. Ancak il/ilçe onaylamış olsa dahi, tercihler dışındaki dğer belgelerdeki düzeltmeler yapılabilecektir.

- Elekronik ortamdan yapılan başvuruların, başvurunun yapıldığı gün ya da başvurunun son gününe rastlayan gün hariç bir sonraki gün mesai saatleri içinde başvuru bürolarına onaylatılması zorunludur.

memurlar.net
banner182
Son Güncelleme: 04.09.2015 09:18
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
EDEP 1 yıl önce

sayın site yönetimi öğretmen deyince aklınıza bu resimdeki öğretmen profili mi geliyor? bu nasıl bir zihniyet acaba?

Avatar
Gökçen Özen 1 yıl önce

sayfa açılmıyor?

Misafir Avatar
misafir 1 yıl önce @Gökçen Özen

daha açılmamış

Beğenmedim! (0)
Avatar
çaresiz 1 yıl önce

sayfaya giremiyorum hata veriyor

Avatar
fpozat 1 yıl önce

bugün başlamaz deseler şaşırmam

Avatar
rezzan 1 yıl önce

bu nasıl bir öğretmen fotoğrafı sizi şiddetle kınıyorum !

Avatar
o.ö.ö 1 yıl önce

ya bu sayfa neden açılmıyo

Misafir Avatar
öğretmen 1 yıl önce @o.ö.ö

arkadaşım ben de göremedim daha okulları öğrenince bana da yazar mısın

Beğenmedim! (0)
Avatar
öğretmen 1 yıl önce

okul listelerini göremiyorum nerden bakıcam

Avatar
Sema 1 yıl önce

arkadaşlar başvuruda formasyon belge tarihi ve sayısı yerine tezsiz yüksek lisans diplomasında diplomanın arka sayfasında yer alan 3 satırlık ....tarih ....sayılı dekanlık yazısında verilmiştir . ibaresi var. bu ibaredeki tarih ve sayı mı yazılıyor, yoksa diplomanın ön sayfasında düzenlenme tarihi , sol üst köşe de yazılı no : mu yazılıyor.