banner374
24 Nisan 2014 Perşembe 14:53
Öğretmen Adaylarına Kötü Haber
 Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, üniversite mezunu olan herkesin devlette çalışacağına dair bir kanının yanlış bir kanı olduğunu belirterek, “400 binin üzerinde öğretmen almışız. Belki 3 yıl 5 yıl sonra hiç öğretmen alma ihtiyacımız olmayacak. Belki hiç kamuya personel alma ihtiyacımız olmayacak. Kamunun ihtiyacı olan personeli bütçe imkanları çerçevesinde almaya devam edeceğiz” dedi.
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Meclis Genel Kurulu’nda 2014 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı’nın 12. maddesi üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

“BELKİ HİÇ KAMUYA PERSONEL ALMA İHTİYACIMIZ OLMAYACAK”

Hedeflerinin Türkiye’de herkesin lise mezunu olan mümkün olan herkesin artık üniversiteye gitmesi olduğuna işaret eden Maliye Bakanı, “Ama üniversite mezunu olan herkesin devlette çalışacağına dair bir kanı yanlış bir kanıdır. 400 binin üzerinde öğretmen almışız. Belki 3 yıl 5 yıl sonra hiç öğretmen alma ihtiyacımız olmayacak. Belki hiç kamuya personel alma ihtiyacımız olmayacak. Kamunun ihtiyacı olan personeli bütçe imkanları çerçevesinde almaya devam edeceğiz. Ama herhangi bir okul herhangi bir fakülte bir meslekten arkadaşımız mezun oldu diye devletin böyle bir taahhüdü yok” dedi.
banner182
Son Güncelleme: 24.04.2014 14:55
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
mehmet 3 yıl önce

doğru söylüyor 3-5 yıl sonra tüm öğretmenler kamudan çıkartılıp özel sektöre yada belediyelere devredilecek çünkü.

Avatar
kartal 3 yıl önce

şakacılar...

Avatar
fkb mağduru 3 yıl önce

peki biz fkb ciler yıllardır yüksek puanlarla atama bekliyorum.bizim atanan diğerlerinden farkımız ne ki devlet kadrolarına dahil olamayalım??

Avatar
tesla20 3 yıl önce

kapatın öğretmenlik bölümlerini boşuna okumasın kimse bizler gibi hayatım kpss yüzünden mahvoldu başkasının olmasın

Avatar
muhasebe ve finansman öğr. 3 yıl önce

i̇nşallah sinavdan önce bi̇r atama daha olur ve i̇nşallah hayirlisiyla atanirim i̇nşallah ami̇n...

Avatar
bakanım 3 yıl önce

evet almayın haziranda ağustosta alın bi de seneye alın alınacak kimse kalmasın ondan sonra almayın zaten ama almayacaksanız şu bölümleri kapasanız yazık insanların hayalleri ümitleri oluyor yani

Avatar
adana01 @mehmet 3 yıl önce

mehmet bey çok güzel bir tespitte bulunmuşsunuz. ben de aynı şeyleri düşünüyorum.gidişatta o yönde zaten

Avatar
kamil 3 yıl önce

köy hizmetleri,tekel... gibi devletin sırttındaki yükler eritildi.zamanla biz öğretmenlerde bir şekilde sözleşmeye imza atacağız.