banner374
31 Ağustos 2012 Cuma 02:33
Öğretmen alınacak İlk 10 Branş
 
Öğretmen atamalarında en çok kontenjan ayrılan ilk 10 branş açıklandı: Milli Eğitim Bakanlığı, eylülde 40 bin atama yapacak. Başvurular, 3-9 Eylül'de atamalar ise 10 Eylül'de gerçekleştirilecek. Kontenjan kılavuzu ise 3 Eylül'de yayınlanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, eylülde 40 bin atama yapacak. Başvurular, 3-9 Eylül'de atamalar ise 10 Eylül'de gerçekleştirilecek. 

Kontenjan kılavuzu ise 3 Eylül'de yayınlanacak.
 
Hangi branşa kaç kontenjan ayrıldığı o kılavuzla netleşmiş olacak ama CNN TÜRK, bakanlığın en çok kontenjan ayıracağı 10 branşa ulaştı. 
Ençok atama yapılacak ilk  10 branş 
Rehber Öğretmen, 
İlk öğretim Türkçe, 
İlk öğretim Matematik.  
Okul öncesi 
Beden Eğitimi
Din kültürürü
Fen Teknolji
İngilizce
Zihinsel 
Türk dili Edebiyatı
Beklenildiği gibi ilk kez sınıf öğretmenliği ilk on branş arasında yok.
banner182
Son Güncelleme: 31.08.2012 02:33
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Başar gündoğdu 4 yıl önce

bakan sınıf öğretmenlerine kazığını attı.madem öyleyse milletin çocuğu sınıf öğretmenliğinde okuyor.sınıf öğretmenliği bölümlerini kapatsın.plansız memleket mi yönetlir.branş olarak gereksizse okunan yıllara yazık.

Avatar
esra güneş 4 yıl önce

e bu branşların ders saatini arttırdı ülkede maalesef bu branşlar dışında branş yok diğerlerini kapatsın komple nasıl olsa mezun olanları öğretmen atamayacak çocukların gözünde bile bu branşlar dışındaki branşlar karardı saçmalık işte kolaysa diğer bölümlerin de seçmeli dersini artttırsaydı bunların maksadı başka sözde adalet belli branşlar her zamanki gibi ağırlıkta niçin fkb coğrafya tarih felsefe sosyoloji gibi bölümlerin ders saatini arttırmadı ya da seçmeli ders koymadı bir de bas bas bağırıyor fende dünyanın gerisindeyiz diye tarih bilinci yok diye işte kendi çalıp kendi oynayan zavallı mahluklar

Avatar
can caoğlu @Başar gündoğdu 4 yıl önce

allah belasini versi̇n bu si̇stemi̇ bu hale geti̇renleri̇n.hakkimiz haram olsun.sinif öğretmenleri̇ni̇ bi̇rden çökertti̇ni̇z.günahlari boynunuza olsun.çocuklarinizdan yüzünüz gülmesi̇n i̇nşallah.plansiz bi̇ türki̇yede yaşiyoruz.başimizdaki̇ adamlardan hi̇çbi̇şey olmaz.özelli̇kle mebden.