banner406
banner396
10 Ocak 2016 Pazar 13:04
Öğretmen Atamaları Hesaplanmış Tahmini Kadro Sayıları

  Öğretmen Atamaları Branşlara Göre Hesaplanmış Tahmini Kadro Sayıları. Öğretmen Atamaları Branş Branş Kadro Dağılımı Nasıl Olur?Öğretmen Atamaları Branş  Kadroları -2016 Şubat Ataması için  Tahmini Dağılım- 2016 Şubat Öğretmen Atamaları Kadroları -2016 Şubat Ataması için  Tahmini Dağılım. Güncel öğretmen ihtiyaç verileri kullanılarak hazırlanan, Öğretmen Atamaları Kadroları- 30 Bin Şubat Ataması Tahmini Branş Kadroları.

2016 Şubat Öğretmen atamaları için sadece 20 gün kaldı. Aylardır atama bekleyen öğretmen adaylarının  büyük bir merakla beklediği branş branş kontenjan dağılımlarında sona gelindi. Öğretmen adayları 30 Bin Şubat Öğretmen atamaları için kendi branşlarına verilecek olan kadroları merak ediyorlar. Branş bazında en çok kadro alacak branşların hangi branşlar olacağı da yine eğitim uzmanları tarafından merak ediliyor. 

Öğretmen atamaları konusunda önceki gün Milli Eğitim Bakanımız Sn. Nabi Avcı branş kadrolarının dağılımı hakkında canlı yayında konuştu. Bakan Avcı en çok ihtiyacı bulunan branşların din kültürü, matematik ve ingilizce branşlarında olduğunu söyledi. Bakan Avcı Öğretmen atamaları branş kadrolarının dağılımları hakkında da yine öğretmen adaylarında fikir sahibi olacak bir mesaj verdi. Bu mesaja göre toplam açıkta branş öğretmen açıkları neyse, 30 Bin atamada da branş öğretmen kadro dağılımlarının o şekilde olacağından bahsetti. 

Öğretmen Atamaları için hazırlanan yeni Şubat öğretmen atamaları kontenjan tahminleri.  Güncel öğretmen ihtiyaç verileri kullanılarak hazırlanan, Öğretmen Atamaları Kadroları- 30 Bin Şubat Ataması Tahmini Branş Kadroları   Şubat Öğretmen Atamaları İhtiyaca Göre Tahmini Dağılım. Öğretmen atamaları için branş kontenjan tahminlerimizi haberimizde bulabileceksiniz. 30 Bin Şubat atamasında en çok ihtiyacı bulunan 5 alana kadroların %60'nın verilmesi tahmin ediliyor. 

Son Norm Güncellemesine Göre En çok Öğretmen Açığı Bulunan Alanlar:
İngilizce Öğretmenliği
Sınıf Öğretmenliği
Din Kültürü Ahlak Bilgisi Öğretmenliği
Rehber Öğretmenlik
Özel Eğitim Öğretmenliği
İlkÖğretim Matematik Öğretmenliği... 
Öğretmen atamaları ihtiyaca göre yapılacak. Fakat Milli Eğitim Bakanlığı TEOG ve LYS branşlarına Şubat ayı öğretmen atamalarında bir miktar oransal olarak daha fazla kadro vermesi tahmin ediliyor. Bu durumda TEOG ve LYS bransları ile Sınıf Öğretmenliği branşına Şubat atamasında %80-90 lara yakın kadronun tahsis edilmesi mümkündür.

Öğretmen atamaları için sayılı günler kala iller bazında branş branş öğretmen ihtiyaçları belli oluyor. En çok öğretmen ihtiyacı bulunan alanları siz öğretmen adaylarımız için daha önceki haberlerimizde paylaşmıştık. Şubat ayında yapılacak öğretmen atamaları yaklaşırken uzmanların kadro tahminlerine göre öğretmen atamaları branş kadroları 2015 Eylül'deki  öğretmen atamaları gibi olacak. Bazı branşlara Eylül ayında verilen oran Şubat Öğretmen atamalarında artacak. 
 
Şubat Öğretmen Atamaları Tahmini Branş  Kontenjanları  Tablosu (Tüm Branşlar) Öğretmen Atamaları Tahmini Branş  Kontenjanları  Tablosu (Tüm Branşlar). Bilindiği üzere Şubat ayında 109 branşa 30 bin Öğretmen atamaları yapılacak. Öğretmen atamaları için MEB in resmi siteden Ocak ayının son haftası duyuruya çıkması bekleniyor. Öğretmen atamalarında en çok kadronun hangi branşlara verileceği ise büyük merak konusu olmuş durumda. Yapılan açıklamalar, alınan duyumlar 30 bin kadroda dağılımın bazı branşlarda göze çarpar nitelikte yoğunlaşacağı tahmin ediliyor.

Öğretmen Atamaları Tahmini Branş  Kontenjanları (Tüm Branşlar) . 30 Bin Şubat Öğretmen atamaları için hazırlanmış olan tahmini branş kontanjanlarını haberimizin içinde bulabileceksiniz. Öğretmen atamaları branş kontenjan tahminleri en güncel atama verileri ve norm açıkları ve geçmiş dönemdeki öğretmen atamaları verileri kullanılarak hazırlanmıştır.


Sınıf Öğretmenliği, İngilizce ve Din kültürü alanlarına en çok kadronun verileceğine kesin gözüyle bakılıyor. Yani Şubat ayında Öğretmen atamaları en çok bu branşlara yapılacak. 30 Bin atamanın %30'ı un dan fazlasının bu branşlara yapılacağına kesin gözüyle bakılıyor. Diğer yandan MEB takviye kurslardaki öğretmen açığını minimize etmek istiyor. Bu yüzden TEOG ve LYS branşlarına da oransal olarak çok kadro verileceği tahmin ediliyor. 

Atama Bekleyen Öğretmenlerin Buluşma Noktası İçin Aşağıda ki Resmi Tıklayınız


Ayrıca Öğretmen atamaları anketimize katılarak kendi branşınıza oy verebilirsiniz.

-ANKETE KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


2016 ŞUBAT AYINDA YAPILACAK 30 BİN ÖĞRETMEN ATAMALARI İÇİN BRANŞ BRANŞ  YENİ KONTENJAN TAHMİNİ TABLOSU... 

(Mobil cihazlardan habere giren öğretmen adaylarımız tabloyu göremiyorsa, ekranı yatay konuma çevirip branşınıza denk gelen tahmini kadroları görebilirsiniz... )

İşte Şubat Ayında Yapılacak Öğretmen Atamaları İçin Tahmini Branş Kontenjan Dağılımları Listesi tüm branşlar...

sizlerde bu hazırlanan liste için yorumlarınızı haberimizin yorum bölümüne ve Facebook Öğretmen Atamaları sayfasına yapabilirsiniz

2016 ŞUBAT ÖĞRETMEN ATAMALARI İÇİN TAHMİNİ BRANŞ KONTENJAN DAĞILIMLARI TABLOSU

2016 Şubat ayın da yapılacak 30 bin öğretmen ataması için resmi branş açıklarına göre analiz edilerek hazırlanan aşağıdaki tabloda; 
-Branşların gerçek açıklarının yüzdelik olarak 30 binde alması gereken kontenjan sayıları hesaplanmıştır. EŞİTLİK ilkesiyle hazırlanan bu tablo sadece ihtiyaç sayıları temel alınarak branşlar için hiçbir etken göz önüne alınmadan hazırlanmıştır.
 

-MEB kontenjan dağılımlarını yaparken bazı kıstasları göz önünde bulundurmaktadır. Hazırladığımız ikinci tablomuzda ise MEB’in eylül atamasında yaptığı dağılımın yüzdelerini ve bazı branşlara uyguladığı yüksek oranları göz önüne alarak tahmini kontenjan dağılımını hesaplamaya çalıştık.

-Bilindiği gibi MEB Sosyal Bilgiler öğretmenliği gibi açığı az olan branşların oranlarını yüksek tutup adaletli dağılımı yapmaya çalışıyor. Aynı şekilde TEOG branşlarına İlköğretim Matematik, Türkçe, Fen bilgisi, Sosyal bilgiler gibi branşların yüzdeliklerini çok yüksek tutup yüksek kontenjan ayrılmakta ve bu branşlara ayrıcalık tanımaktadır. 
-Genel olarak Sosyal bilgiler, Biyoloji, Okul Öncesı, Türkçe, İlköğretim Matematik gibi branşların oranlarının çok yüksek tutulması Bilişim öğretmenliği PDR ve Beden eğitimi öğretmenliği gibi branşların eylülde ki atamada mağdur olmasına neden olmuştur. Açıklarına göre yuzdelık olarak daha düşük bir kontenjan alarak bu bölümler hüsrana uğratılmıştır. Ama şubat atamasında bu mağduriyetin telafi edileceğini düşünüyoruz. Ayrıca BTR normu kesin çıkacak gözü ile bakılan Bilişim öğretmenlerine ise tabloda olan sayıdan daha yüksek bir sayı verilecek mi onu da kontenjanlar açıklanınca göreceğiz.
-Özel eğitim ihtiyaç sayısı 3 bin olarak hesap edilmiş olup bu bölümden sınava girenlerin 50 barajına takılması ve mezun sayısının az olmasından dolayı çok düşük kontenjan alması beklenmektedir.
-Doğuda oluşan sınıf öğretmenliği açığının da fazla olduğunu dile getiren NABİ AVCI’nın sözlerini göz önüne alırsak bu atamada da 1.sırada sınıf öğretmenliğini görmemiz yüksek ihtimaller arasındadır. Sınıf öğretmenliğinden sonra açık sayıları çok olan İngilizce ve Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği bölümleri izleyecektir.
30 BİN atamada hesapları ile birlikte olması beklenilen tahmini kontenjan tablosu.  

MEBPERSONEL/ÖZELHABER
www.mebpersonel.com
 


Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
sinif 2016-01-13 02:15:47

En az 5000 alinmali en onemli bolum bu egitim icin

Avatar
Edebiyat 2016-01-10 22:47:02

Gerçekten mağdur edilen branşlar Aslan payı almalı, edebiyat, pdr, lise mat

Avatar
branş 2016-01-11 18:18:07

ben sosyal bilgiler öğretmen adayıyım 7-8 yıldır bekliyorum 300 sosyalci atanması demeye çekiniyorum. sizler 5000- 10000 derken hiç yüzünüz kızarmıyor. evvelki yıl sadece sosyal bilgilere 2500 civarı sınıfçı geçiş yaptı.. asıl madurların kim olduğu ortada

Misafir Avatar
sosyalci05 2016-01-12 00:42:12 @branş

ben 5 yıldır atama bekliyorum.80 puan aldım.biz bazı branşları meb personele göre 997 alarak alarak mağdur etmişiz.neden biliyor musun % 37 yüzdelikle 777 aldığımız için.artık bizim kuşaktan vicdan beklemeyin zümrem.mebpersonelin bize verdiği 777 yi bile bize çok görüyorlar bazı bölümün öğretmen adayları..nabi avcı bile 3 ay önce dediğini inkar eder hale gelmiş.ben artık ne diyebilirim ki.sınıfçılar 9 bin dikabcılar 5 bin ingilizceciler 4 bin bekliyo.hemen hemen her branştan bizden bile 3 bin 5 bin bekleyen var.ama adil dengeli dağılım bekleyen yok.egoizm bencillik had safhada.aslında kendi branşını düşünen de yok.varsa yoksa ben.hep ben hep ben.

Beğenmedim! (2)
Avatar
cimi 2016-01-10 23:39:52

La hakkatten beden egitiminin haksizliga ugradigini gostermis lan kodos yine haksizlik yapiyorsun eylul acigi bizle ayni olan bolum bizden fazla atama yapilmis subatta bizden fazla yine acigi bu adamlar oldumu sinifcilar norm fazlasiydi Allah Allah adalete bak

Avatar
ılk mat 2016-01-12 00:39:22

bu güne kadar yapılan en mantıklı tahmin en az bu kadar kadro verilir bence bizim bölüme 3000 e kadar da çıkabilir

Avatar
sinifiiiiiiiiiiiiiiii 2016-01-12 16:48:43

sayin meb personeli ne olur bu mesaji Nabi hocaya gösterin sinifa en az 5000 atama ...

Avatar
dikap 2016-01-10 15:56:01

Hakkimiz dikap ihl 5000 atama

Avatar
İlkmat 2016-01-10 17:21:55

4000 atama talep ediyoruz!!!