banner374
10 Şubat 2016 Çarşamba 14:59
Öğretmen Atamaları Sonucu Oluşan Taban Puanlar

  Milli Eğitim Bakanlığı Şubat ayı öğretmen atamaları kapsamında 30 bin öğretmenin ataması bugün itibariyle tamamlanmış oldu. 30 Bin öğretmenin atamasının yapılması için vakit tamam...

 Atamalar sonrasında yeni atanan öğretmenlerin, kıl payı ataması yapılmayan öğretmenlerin ve 2016 KPSS ve/veya ÖABT sınavına hazırlık sürecinde bulunan öğretmenlerin branş bazında kaç taban puan ile atamaların yapıldığını merak ettiği biliniyor. 


 En çok; Hangi branş kaç minimum puan ile kapattı? 30 bin atama sonrasında Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği taban puanı kaça indi? Öğretmen atamaları sonrasında Sınıf Öğretmenliği, Tarih Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği ve Bilişim(BÖTE) öğretmenliği taban/minimum puanları kaç oldu? Hangi il/ilçedeki veya hangi köy/kasabadaki hangi branştaki hangi okul kaç minimum puan ile kapattı? ve türevleri sorular merak edilmektedir.

 Bütün bu merak edilen soruların cevabı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bugün, gün içerisinde açıklanacak. Yeni yapılan atamalar sonrasında branş bazında, kurum/okul bazında oluşan minimum puanlar da belli olacak. Ayrıca tercihte bulunan atanan veya atanamayan öğretmenler 2016-Şubat ayı atama sorgulama ekranında tercih ettikleri okulların kaç puanla kapattığını da öğrenebilecekler.

2016- ŞUBAT AYI ÖĞRETMEN ATAMALARI SONRASINDA OLUŞAN MİNİMUM PUANLAR İÇİN TIKLAYINIZ
(Liste bakanlık tarafından açıklandığı an bağlantı aktif hale gelecektir, periyodik aralıklarla sayfayı yenileyiniz) 

MEB tarafından taban puanlar açıklandığı an, öğretmenlerin hangi kurumu kaç puanla kaçırdığı veya hangi kuruma kaç puanla atandığı, tercihleri arasındaki okulların kaç taban puanla atama aldığı gibi soruların cevaplarını da öğrenmiş olacaklar. Ayrıca branş bazında taban puanlar da gelecek yıl ve yıllarda KPSS ve ÖABT'ye girecek olan öğretmen ve öğretmen adaylarına brifing niteliğinde önemli bir bilgi olacak. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Mebpersonel.com / Özel Haber
banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol