banner438

Öğretmenlerden Genel Müdüre Çığ Gibi Destek

on Yılların en başarılı yönetimlerinden birini sürdüren MEB İK Genel Müdürü Hamza Aydoğdu'ya sosyal medyada başlatılan karalama kampanyası boşa çıktı. Sosyal medyada konuyu sitemle dile getiren Hamza Aydoğdu'ya destek mesajları yağdı.

Öğretmen Atamaları 15.01.2016, 17:47 15.01.2016, 19:00
Öğretmenlerden Genel Müdüre Çığ Gibi Destek

MEB İnsan kaynakları Genel Müdürü Sn. Hamza Aydoğdu bugüne kadar MEB ailesi içerisinde öğretmenlere en yakın olan onlarla sürekli irtibat halinde olan isim. Hamza Aydoğdu'nun bugün instagram hesabı üzerinden paylaştığı mesajına atama bekleyen öğretmen adayları büyük bir ilgi göstererek, 1000'den fazla yorumlarla Hamza Aydoğdu'na destek olduklarını içeren mesajlar attı. Her branştan öğretmen adayının takdirini ve sevgisini kazanan Aydoğdu, öğretmen adaylarının bu destek mesajlarına kendisi de kayıtsız kalmayarak yorumlarda cevap verdi.
 
İşte MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu'nun İnstagram Paylaşımı ve gelen yorumlar.

Çok değerli arkadaşlar;bir konuda hepinizi aaydınlatmam gerekiyor:2 yıla yakındır ikgm görevin yürütüyorum; ilk günden bugüne kadar bize tevdi edilen görevi hakkıyla yapmaya çalışıyoruz;gelen herkesle randevulu randevusuz görüşüyoruz;öğretmen olduğumu hiç bir gün unutmadım,öğretmen olduüum için hep şükrettim...

Bugün bazı sitelere ingilizce öğretmenleri bir açıklama göndermiş;özet olarak gelen herkese mavi boncuk dağıttığımızı ve ihtiyaç olmayan alanlara bile atama yapılacağını söylediğimiz; ayrıca insanların duygularıyla oynadığımız yönünde. Bu kadar yoğun iş temposuna rağmen günde 4 grup arkadaşı ağırlayan bizlere atılan bu iftirayı duyunca bir öğretmen olarak üzüldüm; bu iftiralar ve asılsız ithamlar karşısında sadece insan olmanın bedeli bu olmamalı diyorum; gelen bütün arkadaşlar şahittir ki rakamların dışında hiçbir şey konuşulmamıştır; en iğrenç şeyin insanların umutlarıyla oynamak olduğunu defaatle söyleyen ve öğretmenleri vip karşılayan bir ekibe yapılan bu aşağılık ve iğrenç iftirayı şiddetle reddediyorumve bundan sonraki süreçte asli görevimiz olmayan bu kabullerin tekrarlanmayacağını siz değerli arkadaşlarımıza saygıyla duyuruyorum.


Gelen Yorumlardan bazıları Sizden önce kimse İKGM nedir bilmiyordu.. Sizden önce kimse yüzümüze bakmıyordu.. Sizden önce kimse bizden haberdan bile değildi.. Sizden önce sosyalci ataması yerlerdeydi..

SİZ İYİKİ VARSINIZ.. Teşekkürler 

Bu konular üzerine İngilizce Öğretmenleri ortak bildiri yayınladı.(tıklayınız ...)

14.01.2016 tarihinde MEB insan kaynakları genel müdürü Hamza Aydoğdu ile bölümümüz adına görüşülmüştür. Görüşme sonrası ufak bir durum değerlendirilmesi yapılmıştır. Amaçlarını hala anlayamadığımız kişi ya da kişiler görüşme sonrası kendi yorumlarını ve hayal güçlerini kullanarak sanki görüşmeyi kendileri yapmış edasıyla çirkin bir iftira ile branş savaşları başlatmış ve bölümümüzü kamuoyunda küçük düşürüp açık hedef haline getirmiştir. Yine üzülerek söylüyoruz ki Sevgili Müdürümüz Hamza Bey'e kadar uzanan, hem onu hem de bizleri üzen çirkin ve iftiralarla dolu bir haberin içinde kendimizi bulduk. Adımızın ve bölümümüzün böyle çirkin ve mesnetsiz iftiralarla anılması ve sevdiğimiz, saydığımız, değer verdiğimiz büyüklerimizin işin içine çekilmek istenmesini şiddetle kınıyoruz. Tüm yasal haklarımız saklı kalmak kaydıyla, bu sürecin sonuna dek takipçisi olacağımızı belirtir ve adımızı kullanıp bizleri bu çirkin iftiralara çeken şahıslar ile gerektiğinde yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı hatırlatırız. Bu kendilerine yapacağımız ilk ve son uyarıdır. Kamuoyunun bilgisine sunarız. 

İngilizce Öğretmenleri 
      
   

Kamuajans
Yorumlar (51)
hamza hocaya 4 yıl önce
Hamza hocam size destek verenlerin içinde besyocu , tarihçi öğretmen adaylarida varmı acaba. Habire din kültürü atayip,alanlara kacan sinifcilari atayip, diğer bölümleri görmezden geldiniz.açığa göre atama olmuyor. Bazı branslarin kadrosu düşerken din kültürü arttı eylülde. Simarttiniz adamları 50 puanla atAma bekliolar. İngilizcede atiosunuz fazlasıyla ama yaranamadiniz. Adaletli olun Allaha yaranmaya çalışın. Kuldan size hayır yok. Besyo 67 den 74 e dayandı nerdeyse. Hikaye anlatmayin millete şubat atanmasinda eylülde korktuğunuz biranslara hakkını verin..Allah sizi görüyor.vebal almayın açığa göre atayin.
sosyalci 4 yıl önce
Meb personel istediğin kadar uğraş SOSYAL BİLGİLER ÖĞRETMENLİĞİ 1200 alacak bu kadar belli etmeyin sınıfçılara calistiginizi.
KONTENJAN aciklansin 4 yıl önce
Beklemekten yorulduk
Mahmut elt 4 yıl önce
Olayı araştırmadan haber yapıyorsunuz..kaynak asılsızdır ve ingilizceci bile değildir..ingilizce öğretmenlerini harcamak için neler yapılıyor farkında değilsiniz
ayse kuru 4 yıl önce
İngilizce öğretmenlerini karalamak için yapılan haber aasılsızdır gerekli yasal süreç başlamıştır İngilizce ogretmenleri nin ismi kullanilmistir
yalan haber mı yıne 4 yıl önce
anlamdığım şu hamza bey ınstgrm hesabı varmıydı?
İNGİLİZCECİLERİ Bİ RAHAT BIRAKIN ARTIKKK 4 yıl önce
i̇ng.öğretmenleri̇ni̇ karalayinca kontenjanmi ekleyecekler si̇ze
Çelebi 4 yıl önce
Atanamayanlardan destek gelmiş...
MEB personelinden destek var mı????
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@