banner374
20 Ocak 2016 Çarşamba 15:27
Öğretmenlikte staj dönemi ile ilgili önemli gelişmeler
 Yeni atanacak öğretmenlerin 4 ay kıdemli öğretmen yanında yapacağı stajın detayları netleşti. Buna göre; aday öğretmenler, asıl görev yapacakları ilin dışında staj yapabilecek.Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Şubat ayı ataması öncesinde aday öğretmenlikle ilgili beklenilen değişiklikleri yaptı. Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelikle aday öğretmenlerin asıl görev yapacakları ilin dışında staj yapabilecekleri ve ilk uygulamanın da Şubat ataması ile başlayacağı açıklandı. Yönetmeliğe göre, spor liselerinin beden eğitimi öğretmenleri ile güzel sanatlar liselerinin müzik ve görsel sanatlar veya resim öğretmenlerinin seçiminde, yapılacak değerlendirme ve uygulama sınavında başarılı olma şartı aranacak. MEB, aday öğretmenleri 19 Mart'ta Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavı'na alacak. Yazılı sınava, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği kapsamında yapılacak performans değerlendirmesi sonucunda başarılı olan aday öğretmenler girebilecek.
100 SORU SORULACAK 
Yazılı sınava giren adaylar, 21 Mart- 15 Nisan arasında mülakata girecek. Sınavda adaylara 100 çoktan seçmeli soru sorulacak. Soruların yüzde 20'si 657 ve 4483 sayılı kanunlar, yüzde 30'u bakanlık teşkilatı, görevleri ve mevzuatı, yüzde 50'si ise öğretmenlik uygulamalarından olacak. Aday öğretmenlik süresi 4 ayı oryantasyon olmak üzere toplam 1 yıl sürecek.


banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
rıdvan güler 12 ay önce

milli eğitim mevcut öğretmenleri bu sınava soksun yüzde doksanı dışarda kalır :_))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Avatar
teknik 12 ay önce

bu ulkey ileriye gitmek istiyorsa teknik eğitime önem vermelidir verdiği önemde teknik öğretmen atamalarında belli olacaktir

Avatar
öğretmen 12 ay önce

maymun ettiniz eğitimi arkadas bu mulakat iyice torpilin önünü actı yazık yazık Allahtan korkun bu nasıl şş o kadar çalış öğretmenliği kazan bitir sonra bir daha essek gibü çalış atan sonra da yerine bakan akrabası gelsin Allah var yukarıda bu hakları toprak altında nasıl vereceksınız

Avatar
rıdvan güler 12 ay önce

anladığım kadarıyla kpss alan sınavı olmayan öğretmenlere yapılacak

Avatar
SINIFA 10 BİN 12 ay önce

Temeli olmayan eğitim yıkılmaya mahkumdur

Avatar
sami 12 ay önce

Ilcede+de+yapilabilecek+mi+yoksa+sadece+il+merkezinde+mi+yap%C4%B1lacak+staj

Avatar
sami 12 ay önce

Bilgisi+olan+varsa+cevap+versin

Avatar
Felsefeci 12 ay önce

Ben anlamadım subatta atanan öğretmenlere mi bu sınav uygulanacak