banner374
09 Ocak 2016 Cumartesi 15:15
Okul öncesi alan sınavı  konu dağılımı ve örnek sorular
Okul öncesi alan sınavı  konu dağılımı ve örnek sorular   Okul öncesi öğretmenliği için geçen gün alan sınavı getirilidiği açıklandıç. öğretmenlik alan bilgisi testi okul öncesi öğretmenleri için de getirildi. peki 2016 da ilk defa alan sınavına girecek bu branş için sınav konuları nedir, okul öncesi alan sınavında adaylara ne sorulacak, üniversitedeki tüm derslerden sorumlu olacaklar mı, aöbt okul öncesi sınav konuları...
 Bu branş için üniversitede görülen derslerin neredeyse tamamından adaylar sorumlu olacak. çünkü diğer branşlara alan sınavı getirildiğinde üniversitede görülen derslerin tamamı neredeyse kapsam içerisindeydi. Okul öncesi öğretmenleri için de bunlar geçerli. Eğitim dersleri alan konuları denlien son 10 soruluk kısımda olacak. diğer 40 soruluk kısım ise üniversitede görülen derslerden olacak.
 
 Okul öncesi öğretmenliği 2016 öabt sınav konuları, ösym nin açıklaması ile birlikte bu sayfada olacak. Hangi dersten ne kadar soru yöneltileceği ve konu kapsamları 2016 yılı öabt okul öncesi öğretmenliği için ösym açıklamasından sonra bu ekranda olacak.


 2016 yılı öabt kapsamında okul öncesi öğretmenliği sınav konuları ile ilgili süreci takip edip siz değerli okuyucularımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz.

 Mebpersonel.com / Özel Haber
banner182
Son Güncelleme: 11.01.2016 14:31
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol