banner374
28 Ekim 2014 Salı 23:12
Sınıf Öğretmeni Atamaları MEB'e Soruldu
MEB'den Sınıf Öğretmenlerine Gelen Cevap:

24.10.2014
Daha önce de belirttiğimiz gibi; Yeni Eğitim Sistemi nedeniyle Sınıf öğretmenliğine 2012 Eylül atamasında 324 kişilik ilk atama ile o atama döneminde en fazla atama yapılan branşlar sıralamamsın da 19. iken, bir yıl sonra 2013 (KPSS ile) Öğretmen atamasından 2948 kişilik ilk atamayla en fazla atama yapılan branşlar sıralamasında 6. branş olmuş ve 2014 Eylül atama döneminde ise Sınıf öğretmenliği 6098 kadro ile en fazla kontenjan alan branş olmuştur.

Ayrıca ek atama, şubatta atama ve öğretmen atamalarıyla ilgili olarak gelen tüm talep ve öneriler makama sunulmak üzere not alınmaktadır. İyi günler dileriz.

Not: Bazı öğretmen adayları her gün aynı konulu talebi tekrarlamaktadır. Bu; taleplerinizi ilgili birimlere iletmemizi ve size cevap vermemizi engellemektedir. Normal şartlarda iletilerinize ilişkin raporlar üç ayda bir hazırlanmaktadır. Bu üç aylık sürede bir kişinin aynı konuda 100 adet talebi de olsa bunun sadece bir tanesi rapora yansımaktadır. Yanı her gün aynı talepte bulunmanızın hiçbir faydası olmadığı gibi, bu hizmeti amacına uygun yürütmemizi de engellemekte, fayda yerine zarar vermektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı -

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL HABER
banner182
Son Güncelleme: 28.10.2014 23:13
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
fencii 2 yıl önce

valla bu hükumet sadece sinifcilari tutuyot.biz okadar yaziyoruz da bize cevap yazmaya bile tenezzul etmiyorlar ya da sisteme yuklenmis hazir bilgisayar cevaplarini copy-paste ediyorlar.sinifcilara gelince guzel guxel aciklamalar ümit verici yanitlar...ne guzel dunya böyle