banner396
31 Aralık 2013 Salı 08:18
 TEK İSTEĞİMİZ ADALETLİ KONTENJAN DAĞILIMI
2002 yılında Ak Parti hükümeti görevegelmiştir.2002 genel seçim çalışmalarında
başbakanımızın atama bekleyen öğretmenlerile ilgili beyanatları bizleri fazlası ile memnunetmiştir.

Hükümetimiz yıllar içinde,eğitimalanında birçok atılım yapmıştır.4+4+4
eğitimsistemi de bizleri memnun eden biruygulamaolmuştur ve ülke eğitimi 12 yıllık zorunlueğitime dönüşmüştür

Biz atama bekleyenLİSE BRANŞ ÖĞRETMENLERİ 12 yıllık kesintisizeğitimde atanma
 yolunun açılacağını ümit etmiştik.2012-2013 ağustos öğretmen atamalarında 40 binlikalımlar yapılmış fakat bu atamada Lise branş öğretmenleri yine mağdur olmustur.

Lise eğitiminin 4yıl olmasının atama bekleyen branş öğretmenlerine herhangi bir  faydası olmamıştır.Bunun en büyük sebebi iseistisnai hallerde kullanılan ve böyle kalması gereken ücretli öğretmenliğin yaygınlaştırılm asıdır.

Eğerbu saydığımız lise branşlarında mezunöğretmen olmasa idi bizücretliöğretmenliğinistisnai olarak kullanılmasınıanlayabilirdik. Ancak özellikle lise branşöğretmenlikleri ve bumezunlara da yıllar içinde hep çok az sayıdakontenjan ayrılmştır.

Bizl er Türkiye nin heryerinde bolca ücretli lise branş öğretmeniçalıştırıldığına şahit oluyor ve bu durumdançokça hicap duyuyoruz.

Artık günümüzgüçlüTürkiyesi IMF ye borç verecek halegelmiştir,yani ekonomimiz dünden dahagüçlüdür ve yaygınlaştırıla n ücretliöğretmenliğin bir mantığıkalmamıştır.

Başbakanımızın dershaneleridönüştürme ve iyileştirme planını candandestekliyoruz ancak özellikle lise branşlarındabu kadar çok ücretli öğretmen varken, bu
dönüşüm eksik kalacaktır.

Lise eğitimiüniversiteden önceki son basamaktır ve bubasamakta artık eksik gedik
kalmamalıdır... Lise branş öğretmenlerinin karşısında yaygın kullanılan bir ücretli öğretmenlik engeli varken şimdi dekarşılarına ALAN DEĞİŞİKLİĞİ uygulaması çıkmıştır.

Bugün yani 30 aralık 2013 tarihlisonuçlarına göre başta "TARİH branşı olmak üzere  BİYOLOJİ-ALMANC A-KİMYA-EDEBİYAT branşları ağır bir darbe almıştır. Sayısal değerlerden bazı örnekler vermek istedik:

TARİH Branşına:413

BİYOLOJİ branşına:642

ALMANCA branşına:480

KİMYA branşına:376

EDEBİYAT branşına:353

Coğrafya branşına:171

felsefe branşına:120

Matematik branşına:181

Yaklaşık olarak bu verilerde geçiş olmuştur.

"TEOG"branşları na neredeyse hiçdokunulmamış gibi durmaktadır.

TEOG branşlarının Ağustos atamasında aldıklarıbinlerce kontenjan ile Lise Branşlarının kontenjanını daha da düşürmüştür.Bir sorumuz olacak size "Bu alan geçişlerinekontenjan sınırlaması neden konulmamıştır?


Ataması az;Mezun sayısı fazla;Kontenjan durumu dar olan Lise Branşları"zor durumda bulunmaktadır.Verilen tablo acı gerçeklerin resmedilmiş bir halidir.

Eğitim sistemimizi verimsiz hale getiren ALAN DEĞİŞİKLİĞİNEbir ÖRNEK verelim:15 yıldır sınıf öğretmenliği yapan ve o zaman zarfında bu alanaadapte
olan bir TARİH öğretmenliği mezununun tekrarlise branş öğretmeni olarak geçiş yapmasının lise eğitimine faydası nedir?


O öğretmen 15yılda zaten sahada çalışarak bir sınıf öğretmeni olmuştur.Bu geçen zaman zarfında bu TARİH bölümü mezunu öğretmenin tarihbilgisi tamamen yüzeysel hale gelmiştir ve bu öğretmenin 15 yıl sonra TARİH öğretmeniyapılmasının ne lise eğitimine faydası vardır ne de Türk eğitim sistemine faydası vardır.....


Bu durumlar ayan beyan ortadaiken ve liselere çok az sayıda branş öğretmeni atanırken neden hala bu ALAN DEĞİŞİKLİĞİuygulaması yapılmaktadır.Bu uygulama zaten sorunları olan ve atama bekleyen lise branşöğretmenlerini tamamen yıkmıştır.Biz atama bekleyen branş öğretmenleri olarak
mantığını hala çözemediğimiz bu ALAN DEĞİŞİKLİĞİ uygulamasının yarattığı olumsuz durumun"Şubat Ayında"yapılacak atamada
giderilmesini istirham ediyoruz.

Tek isteğimiz:ADALETLİ KONTENJAN DAĞILIMIDIR

Lise Branş öğretmenleri
Saygılarımızla. ..
Son Güncelleme: 31.12.2013 08:24
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
YETER ARTIK BRANSLAŞMAYI KESIN 2013-12-31 16:40:08

arkadaslar subat ataması teog ataması olacak haberınız var mı sınıfcılar okul oncesi muzk resım ve ozellikle lıse grubları magdur edilecek bir seyler yapmalı ve bu sayıyı artırmalıyızzzzz subat 30000 olmalı

Avatar
ücretli kölelik 2013-12-31 17:56:35

liselerde derslere iktisat,kamu yönetimi ,işletme mezunları giriyor ve hiç ders işlemiyolar işlediklerinde de yanlış öğretiyolar buna şahit oldum ücretli öğretmenlikle bu sistem asla düzelmez.

Avatar
LİSELERE ATAMA OLSUN 2013-12-31 17:21:26

liselere atama olmadan,dersaneler nasıl dönüşecek.....

Avatar
SUBAT ATAMASI DEGIL TEOG ATAMASI MI OLACAK 2013-12-31 16:43:58

teog ataması yapmak için mi lise bransları magdur oldu bu adaletsızlıgın ortadan kalkması ıcın subat atamasını en az 30000 ıstıyoruz 18 yıl sonra alanına donen fızık kımya vs ogretmenler ne kadar basarılı olacak dershaneler kalkacaksa bızler atanarak bu ış

Avatar
EL İNSAF 2013-12-31 18:11:05

hem liselere atama yapma hem de ***alan değişikliği*** yap...allaha havale

Avatar
okulöncesi 2013-12-31 18:23:28

okulöncesi 1500 atama istiyoruzzz

Avatar
filozof 2013-12-31 16:27:12

felsefeye ve tüm lise branşlarına en az 500 er kontenjan verilmelidir

Avatar
ALLAHA HAVALE EDİYORUZ 2013-12-31 19:03:48

liselere hem atama yapmayanları hem de ***alan değişikliği*** çıkaranları ilahi adalete havale ettik