banner406
banner396
15 Kasım 2015 Pazar 11:28
Türkçe Öğretmenliği Branş Kontenjan Analizi İçin Bize Yazın

Türkçe  Öğretmenliği Branş Kontenjan Analizi İçin Bize Yazın. Türkçe  Öğretmenlik branşında atama bekleyen öğretmen adaylarımızın dikkatine. Her gün farklı bir branşın kontenjan analizini yapıp siz atama bekleyen öğretmen adaylarımızı bilgilendiriyoruz. Yarın ki branş kontenjan analizi haberimizi atama bekleyen Türkçe  öğretmen adaylarımıza ayırdık. Aşağıda verdiğimiz adrese branşınızla ilgili verileri ve atama talebinizi bize gönderirseniz onu haberleştirip sitemizde üst manşet olarak yayımlayıp yetkililere branş-kontenjan talebinizin ulaştırılmasında aracı olmak istiyoruz. 

e-posta adresimiz:destek@mebpersonel.com

İlgili Haberimiz aşağıdadır...
Diğer Branşların Analiz Haberleri içimn aşağıda ki resmi tıklayınız

Son Güncelleme: 15.11.2015 11:51
Anahtar Kelimeler:
AnalizBranşTürkçe
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hafize tüfenk 2015-11-15 21:17:32

türkçe öğretmenlerine hakkettiği 5 bin kontenjanın verilmesini istiyorum. kontenjan dağılımları yapılırken kurslar için en çok tercih edilen ikinci dersin türkçe olduğunu unutmayınız. ayrıca hazırlık sınıfları için anadil eğitiminin tartışılmaz bir önemi var. hakkettikleri eğitimi alabilmeleri için ders saatlerinin arttırılmasını ve bu durumun kontejanlara yansımasını istiyorum.

Avatar
Velat Açan 2015-11-15 11:54:09

Türkçe Öğretmenleri "haklı olarak" 5 bin kontenjan istiyor.1. Milli Eğitim Bakanlığı'nın temel aldığı ve OECD ülkelerinin katıldığı, öğrenci başarılarının bilimsel ve uluslararası geçerlilikte ölçüldüğü sınav olan PISA raporları açıkça göstermektedir ki: " Tüm derslerde ve öğrenci başarılarının gelişiminde ilk aşama okuduğunu anlama becerisi dolayısıyla anadili öğrenme süreci (Türkçe dersi) vasıtasıyla ve ilgili derslere katkısıyla olur. Öğrencilerimizde okuduğunu anlama becerisi ve diğer diğer dil becerileri gelişim düzeyi yapılan sınavlarda gelişmiş ülkelerin öğrencilerine oranla oldukça geride kalmıştır. Sorunun çözümü Türkçe Eğitimi alanında yetişmiş öğretmenlerin bu süreçte(derslerde) yeni MEB(2006) Programına uygun etkinlikler ve dört temel dil becerisini gelişimini sağlayan Türkçe eğitmenlerinin yürüteceği bir süreçle olacaktır.Türkiye'deki öğretim faaliyetlerinin ve akademik sosyal başarısızlığının temelinde yeterli ve nitelikli öğretmen azlığı, etkinliklerin yeterli sürede uzman öğretmenlerce uygulanmaması vardır..."2. 4+4+4 eğitim sistemine girişle birlikte Türkçe dersi, saat bazında artmış öğrencilerin 5. sınıftan itibaren anadili örenme ve temel dil becerisi ediniminin ancak Türkçe Öğretmenleri tarafından sağlanacağı zaruriyeti doğmuştur.3. Öğrencilerin yaşam boyu kazanacakları bilişsel, akademik, sosyal tüm becerilerin gelişimini sağlayacak ve tüm kritik süreçleri kapsayan(dil becerileri bağlamında) Türkçe dersleri ücretli öğretmen diye nitelendirilen gerekli akademik donanıma sahip olmayan kişilere bırakılamayacak kadar önemlidir zira bu ülkenin her gencinin dilini doğru bir şekilde öğrenebilmesi edebi hassasiyeti kazanması ancak branş öğretmeni uzmanlığıyla (Türkçe Öğretmeni) sağlanır ve bu her vatandaşımızın en doğal hakkıdır. Ayrıca ücretli öğretmenlik sistemi eğitimde süreklilik ve kaliteyi düşürmektedir. Sonuç olarak kadrolu daha çok Türkçe öğretmenlerine ihtiyaç vardır.4. Yeni MEB 2005 öğretim programlarının tümünde yani ortaokul tüm derslerinin(fen bilgisi, sosyal bilgiler... ) öğretim programında Türkçe ‘ye hassasiyet başat unsurdur. "Türkçeyi doğru, güzel ve etkili kullanmak" programın temel hedefini ve felsefesini oluşturur.5. Geçmiş yıllarda ne yazık ki sistem değişikliği gerekçesiyle Türkçe derslerine başka branşlardan öğretmen geçişleri olmuş bu anlamda branşımıza geçen yaklaşık 4000 öğretmenle Türkçe öğretmenliği branşımız mağdur edilmiştir. Öğrencilerimizin dersine asıl alanı farklı olan hocalarımız girmeye devam etmektedir. Bu noktada bugün çok sayıda mezunumuz mağdur olmaktadır.


6. Milli Eğitim Bakanlığının 5.sınıfları hazırlık sınıflarına dönüştürmesi projesi sonrası Türkçe dersine olan ihtiyaç fazlasıyla artmıştır. Öğrencilerin anlama ve anlatma becerilerinin gelişimi, kendilerini doğru bir şekilde ifade eden topluma yararlı bireyler yetiştirilmesi bağlamında odak nokta konumunda bulunan Türkçe dersinin mevcut ders saati sayısını yeterli bulmuyoruz. Anadilin doğru bir şekilde öğrenilmesi, kültürüne, milli değerlerine bağlı ; geçmişinin farkında geleceğe umut dolu ve yaratıcı bakan, dilin kurallarına hakim bireylerin yetiştirilmesi için Türkçe Derslerinin haftada 12 saate çıkarılmasını talep ediyoruz.

Bu bağlamda yeni programı bilen ve programın ruhunu içselleştirmiş ve uygulamaya hazır onlarca Türkçe öğretmeni atama beklemektedir.

Avatar
Gokce 2015-11-15 20:14:35

Türkçe ögretmenleri icin bes bin kontenjan istiyoruz...m

Avatar
Nisa Erarslan 2015-11-15 20:19:37

Öncelikle sayfa için teşekkür ediyoruz. TURKCEMIZ bizim anadilimiz ve bir ülkede anadili hakettiği degeri görmezse ögretilemez. Dolayısıyla anadilini ögrenemeyen kişilerden başarı bekleyemeyiz. TEOG DA VE HAYATIMIZIN HER ASAMASINDA ÇOK ÖNEMLİ OLAN TÜRKÇE ŞUBATTA 5000 ATAMAYI HAKEDIYOR.

Avatar
gülsüm 2015-11-15 23:23:51

ana dilimize gereken önemin artık verilmesini istiyorum. ana dilinin özelliklerini tam olarak bilmeyen bir bireyin diğer alanlarda da tam olarak başarılı olacağına inanmıyorum. biz türkçe öğretmenleri bu konuda elimizden geleni yapmaya hazırız. teog kurslarında en çok tercih edilen derslerden olması ve öğretmenlerimizin öabt deki başarısının göz önünde bulundurularak türkçeye şubatta 5000 kontenjan verilmesini istiyorum

Avatar
Hilkat 2015-11-16 00:00:47

Bizlere böyle bir sayfa ayırıp,bizleri düşündüğünüz için teşekkür ederiz. En başta ANADİLİMİZ olan,sonra TEOG un en güçlü dersi olan Türkçe ye sahip çıkalım. Alan net ortalaması en yüksek olan bölümdür ve 78,34 puanla eylül atamasını kapattı.En basitinden bir insanın günlük hayatta karşılaştığı; dilekçe yazmak,mektup yazmak,bir makale yazmak,kitap yazmak,kompozisyon yazmak,gazete yazısı yazmak,insanlarla doğru iletişim kurabilmek,telefon konuşması yapmak,miting düzenlemek,televizyon konuşmaları gibi herşeyin başında düzgün bir TÜRKÇE gereklidir. Bu kadar değerli bir bölümün bazı branşların gölgesinde kalması ise üzücüdür. Şubat atamasında hak ettiğimiz yerde olmak istiyoruz.En az 5000 atama hakediyor. Bütün bunları değerlendirip bizlere yardımcı olabilirsiniz ..

Avatar
Anti BİRAZ GERÇEKÇİLİK 2015-11-16 00:21:07

Türkçe ye en az 2500 kontenjan verilmelidir. Dersaneler kapandı,kurslar ön planda,Teog un gözdesi Türkçe ihmal edilemez.İnsan yaşantısını Turkce ile sağlıyor.Yazışmalar,mitingler,gazete yazıları,dilekçeler,sohbetler vs herşey de düzgün bir Türkçe gereklidir.Sahip çıkalım.

Avatar
Hüseyin 2015-11-16 09:40:42

Anadilimize gereken önemin verilmesi ve Türkçe konuşan herkesin Türkçeyi kurallarıyla birlikte bilmediğinin anlaşılması için Türkçeye şubatta 5 bin atama istiyoruz.