banner374
10 Eylül 2014 Çarşamba 18:42
Türkiye Geneli Tüm Okulların Zorunlu Hizmet Durumları/Süreleri/Puanları
Türkiye Geneli Tüm Okulların Zorunlu Hizmet Durumları/Süreleri/Puanları

''Okulların zorunlu hizmet kapsamında olduğunu nasıl anlarım? Kaç yılda biter zorunlu hizmetim? Yılda kaç puan alırım? Zorunlu hizmet kapsamındaki okulu yazmasam ne olur?'' gibi sorular tüm arkadaşların kafasını meşgul ediyor.

Son güncelleme 2014 Mayıs ayında yapıldı. MEB tebliğler dergisinde yayınlandı. PDF dosyası olarak paylaşıyorum. Tıklayarak indirebilirsiniz. Zorunlu hizmet durumları, süreleri ve puanları sırayla okulun yanında yazıyor. Yıl bölümünde ''0'' yazanlar zorunlu hizmet kapsamında değildir. 3-7 yıl arasında yıllar yer alır. Puanlar da 10-30 aralığındadır. Yibolar ek puan verir. Bayanlara 10, erkeklere 6 ek puan veriyor diye hatırlıyorum.

Zorunlu hizmet kapsamındaki bir okula değil de normal bir okula atanırsanız, 3. yılda zorunlu hizmet kapsamındaki bir okula tercih yapmanız gerekir. Tercih yapar ve atarnırsanız o okulda zorunlu hizmetinize başlarsınız. Atanamazsanız, MEB resen atama yapar.

Dosyayı paylaşıyorum. Yoğunluktan dolayı inmeyebilir. O zaman da bu linkten mayıs ayı için olanı indirebilirsiniz: http://tebligler.meb.gov.tr/index.php/tuem-sayilar/viewcategory/82

www.facebook.com/groups/ogretmenatamalarigrubu/

İLKER ÖZTÜRK / MEBPERSONEL.COM - ÖZEL
twitter.com/ilkeroztrkk


banner182
Son Güncelleme: 10.09.2014 18:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol