banner374
06 Haziran 2016 Pazartesi 11:19
Yeni atanacak öğretmenler Şubat'a kadar mı staj yapacak?
 Milli Eğitim Bakanlığı'nın Ağustos-Eylül döneminde yapacağı(!) öğretmen atamaları sonrasında stajyerlik öğretmenlik uygulamasına göre ataması gerçekleştirilen öğretmenlerin staj süresi ne kadar olacak? Şubat ayına kadar staj mı yapılacak? gibi sorular atama dönemi yaklaştığı için akıllara gelmeye başlayan başlıca konular arasına yerleşti.

 Gayrıresmi olarak stajyer öğretmenlik sisteminin iyi olmadığı ve kaldırılacağının konuşulduğu söylentileri var. Öte yandan resmi olarak bir açıklama olmamakla birlikte atama dönemlerine zaman açısından ters olan ve mevcut öğretmen ihtiyacı varken, okullar boşken atanmış öğretmeni derse sokmayıp staj yaptırmak da tepki ile karşılanmıştı.

 Stajyer öğretmenlik sistemi devam ederse, 2016 yılı Ağustos-Eylül döneminde atanacak öğretmenler 2016-2017 eğitim öğretim yılının 2. yarıyılına ya kıl payı yetişecekler ya da yetişemeyecekler. Konu ile ilgili olarak bakanlık duyuru yapacaktır fakat en sağlıklı çözüm stajyer öğretmenlik sisteminin kökten kaldırılması ve atanan öğretmenlerin bir an önce okullarına gitmeleri gerekir.

 Milli Eğitim Bakanlığı'nın Ağustos ataması netleştiği zaman stajyer öğretmenlik ile ilgili detaylar da ayyuka çıkmaya başlayacak. 2016 yılı öğretmen atama süreci ve stajyer öğretmenlik konusunu yakından takip edip siz değerli okuyucularımıza bilgi aktarmaya devam edeceğiz.

Bizi takip etmeye devam ediniz.
banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
azra 7 ay önce

Stajyer öğretmenlik tamamen saçma kaldırılmalı biz eğitim fakültesini bostan yere mi okuyoruz orda da bir yıl dinleyip bir yıl anlatıyoruz tekrar aynı şeye ne gerek var hem de atandigimiz bölgeyi tanıma açısından erken gidip başlamak daha mantikli sonuçta orada öğretmenlik yapacagiz