banner406
banner396
15 Eylül 2015 Salı 09:40
Yeni Atanan öğretmenlerin göreve başlaması için istenen belgeler
 MEBPERSONEL

Milli Eğitim Bakanlığı 37 bin öğretmenin atamasını yaptı. Yeni atanan öğretmenler yarından itibaren göreve başlayabilecek. Peki yeni atanan öğretmenlerin göreve başlaması için hangi belgeler gerekecek? Yeni atanan öğretmenler atandıkları ilin İl Milli Eğitim Müdürlüklerine nasıl başvuru yapacak? Bütün bu soruların cevabı mebpersonel.com'da...

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü 2015 yılı Eylül Dönemi Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Duyurusu ile kılavuzda belirtilen ''I'' bendindeki açıklama şu şekilde:

I. Atamaların duyurulması, tebligat ve göreve başlama
1. Bilgisayar ortamında gerçekleştirilen atama sonuçları, atamaların yapıldığı tarihte Bakanlığın http://ikgm.meb.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır.
2. Atama kararnameleri, il millî eğitim müdürlüklerine internet ortamında gönderilecektir. Ataması yapılanların başvuruda belirtikleri elektronik posta adreslerine 7201 sayılı Tebligat Kanununa göre elektronik ortamda tebligat yapılacaktır. Tebligat, adayın elektronik adresine ulaştığı tarihi izleyen beşinci günün sonunda yapılmış sayılır. Adaylar, tebligatın yapılmış sayıldığı tarihten itibaren 657 sayılı Kanunun 62 nci ve 63 üncü maddelerinde belirtilen sürelerde göreve başlamak zorundadır.
3. Ataması yapılanlar, aşağıda belirtilen belgeler ile birlikte atandıkları il millî eğitim müdürlüklerine başvurarak göreve başlama talebinde bulunacaktır. İstenilen belgeleri tam olarak ibraz edenler göreve başlatılacak; belgelerinde eksiklik görülenler ya da belgeleri eksik olanlar göreve başlatılmayacaktır.
4. Tebligatı beklemeksizin göreve başlamak isteyen öğretmen adayları, atandıkları il millî eğitim müdürlüklerine istenilen belgelerle başvurmak suretiyle göreve başlayabilecektir.
5. Elektronik Başvuru Formundaki beyanları ile ibraz ettikleri belgeler il millî müdürlüklerince değerlendirilecek, göreve başlatılmasına engel hali bulunmayanlar göreve başlatılacak; göreve başlatılmasında tereddüde düşülenler ise değerlendirilmek üzere İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Öğretmen Atama Daire Başkanlığına bildirilecektir.
6. Sabıka sorgulama belgesinde “Adli sicil kaydı vardır” ibaresi bulunanlar göreve başlatılmayacak; sabıka sorgulama belgesi ile buna ilişkin mahkeme kararı temin edilerek İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Öğretmen Atama Daire Başkanlığına gönderilecektir.
7. Öğretmen olarak ataması yapılanlardan göreve başlama işlemi esnasında aşağıdaki belgeler istenecektir: a) Bu duyuruda başvuru esnasında isteneceği belirtilen belgeler, b) Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (2 adet), c) Mal bildirimi (il millî eğitim müdürlüklerinden temin edilecektir), ç) Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği, d) Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu, e) Millî sporcular, yukarıdaki belgelerin yanında elektronik ortamda beyan ettikleri 12/05/2011 tarihli ve 27932 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Sporcu Belgesi Verilmesi Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde 12/05/2011 tarihi ve sonrasında düzenlenen/denklik işlemleri yapılan millî sporcu belgesi/belgeleri veya kurumca onaylı örneği, f) Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmî yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi, g) Diğer kamu kurumlarında görev yapmakta olanlardan yetkililerce onaylanmış muvafakat belgesi (Ek-4/a yazı çerçevesinde alınan Ek-4/b muvafakat belgesi).

Mebpersonel.Com / Özel Haber

Bu yazının tüm hakları www.mebpersonel.com'a aittir. "www.mebpersonel.com" biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

Son Güncelleme: 15.09.2015 09:40
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
?? 2015-09-15 09:50:51

haftaya tati̇l sonra da okullar açiliyor bu belgeleri̇ sadece 16-17-18 eylülde mi̇ tesli̇m edebi̇leceği̇z. meb'i̇n açiklama yapmasini bekli̇yoruz

Misafir Avatar
Mbşyrd 2015-09-15 14:16:12 @??

her il farklı belge isteyebilir. atandığınız ili aramadan sağlık raporu almayın çoğu yer sadece beyan istiyor.diğer belgeler birkaç saatlik iş tavsiyem uzak illere atananlar yarından yola çıksın.

Beğenmedim! (1)
Avatar
aa 2015-09-15 13:27:03

kaç gün içerisinde atandığımız kurumda olmamız gerekiyor bilgisi olan var mı?

Avatar
ahmet 2015-09-15 18:17:16

5 gün sonra maille tebligat olmuş sayılır.15 de ordan.toplam 20 gün içinde

Avatar
... 2015-09-16 08:55:11

İki günde Van'a nasıl gideyim diğer ucundayim yani araya bayram girmesi çok sıkıntı oldu. Ben ilçe milli eğitimi arayacagim belki bir açıklama yaparlar

Avatar
)) 2015-09-17 11:10:36

Arkadaşlar neden okumaktan uzaksınız anlamıyorum bu 5 gün içinde gelip başlamak zorundasınız muhabbetinin nerden çıktığını da anlamadım mevzuat açık yazmıs 657 sayılı kanunun 62 ve 63 uncu maddelerine göre göreve başlayacaklar diye 62. Madde 15 gün meyil iznin olduğunu 63. Madde bu sürede başlamassan neler olacağını yazıyor. Atandığınız ilçe milli eğitim müdürlüğünü arayınız aradığınızda gelmeniz gerekiyo acil derlerse bu maddeleri sorun mevzuatta değişiklik olup olmadığını sorun bu kadar insana koştur koştur iş yaptırıyorlar başlayamama korkusuyla