\"\"
banner231
banner172

 Her yıl olduğu gibi yine KASIM ayı geldi çattı diyeceğim sizlerde ne varki kasım ayında her yıl mutlaka gelir diyeceksiniz ama Kasım ayının Eğitim camiası için ÖZEL !! bir yeri vardır. Öğretmenlere birsürü Müjde haberleri çıkar yazılır çizilir ama kasım ayı geçer geçmez bir sonraki kasım ayına kadar  tozlu raflara yeniden kaldırılır.


Şimdiye kadar 100 lerce  müjde haberi duydum ama bir müjde görmedim. Özellikle her yıl öğretmenler gününde 1 maaş ikramiye kesin alıyoruz. Evet eğitim camiasının neferleri gün geçmiyor ki bizler için haber sitelerinde televizyonlarda gazetelerde Öğretmenlere MÜJDE !! haberleri yer almasın.Yine bu haberleri sıkca okuyup duyacağımız KASIM ayı içindeyiz.Gerçi kasım ayı gelmedende müjdeler!! gelmeye başlamıştı.

24 kasım Öğretmenler günü olması nedeni ile yine yüklenmeye başlayacaklar;şöyle yenilikler, şöyle güzellikler, şöyle haklar geliyor,  öğretmenlerin özlük hakları iyileşiyor, emekliliğe teşvik için yasal düzenlemeler yolda, ek göstergeleri bilmem kaça çıkarılıyor, ek ders katsayıları artırılıyor, kasım ayında öğretmenlere 1 maaş ikramiye veriliyor  gibi daha bir çok haber daha saya bilirim.Şimdi haber sitelerinden okuduğum ama KANMADIĞIM birkaç MÜJDE!! haberlerini sizlerlede paylaşayım sizlerde kararınızı verin bu müjdelerin ne kadarının gerçekleştiğine dair.

Öğretmenlerin ek göstergesi 3000'den 3600'e yükseltiliyor :
Maliye Bakanlığı, memurlar arasındaki maaş dengesizliğini gidermek için ikinci perdeyi açıyor. Ek gösterge dengesizliğini ortadan kaldıracak çalışma ile öğretmen ve emeklilerinin 3000 olan ek göstergesi 3600'e yükseltilecek.

Öğretmenler emekliliğe sıcak bakacak :
Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, ek gösterge düzenlemesi ile, emekli öğretmenlerin maaşlarına 270 TL'den başlayan zam yapılması planlanıyor. Bu artıştan mevcut öğretmenler de emekli olduklarında yararlanacak. Emekli öğretmenlerin aylıklarındaki zammın, maaş düşüklüğünden dolayı emekli olmayan öğretmenleri de teşvik edeceği belirtiliyor.

Öğretmenlere bir maaş ikramiye :
18. Milli Eğitim Şurası Genel Kurulu'nda 24 Kasım Öğretmenler Günü'nün kutlandığı ay öğretmenlere birer maaş ikramiye verilmesi ve ek ders saat ücretinin 12 TL'ye çıkarılması önerisi benimsendi.
Öğretmenlere kariyer basamağı : Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Grup Başkanı Ali Yılmaz, katıldığı bir sempozyumda, yeni sistemde uzman öğretmenlerin maaşında 200-250 TL'lik bir artışın hedeflendiğini belirtti. Yılmaz, kıdemli uzman öğretmenlere 250-450, başöğretmenlere de 450-550 TL arasında zam amaçlandığını kaydetti. Yeni kariyer sisteminde ilk basamaktaki öğretmenlere de derecesine göre 60 TL'ye kadar zam gündemde.
Doğuda görev alacak öğretmenlere teşvik
2013 Yılı Programının Uygulanması, Koordinasyonu ve İzlenmesine Dair Bakanlar Kurulu Kararı Eki, Resmi Gazete'nin 23 Ekim 2012 tarihli nüshasında yayımlandı.
1- Öncelikle öğretmen istihdamına dair bir strateji belgesinin hazırlanacağı,
2- Eğitim fakültesi kontenjanlarının, ihtiyaca göre yeniden belirlenmesi,
3- Öğretmen atamamalarında bölgeler itibariyle öğretmen ihtiyacını giderecek teşvik edici bir sistemin kurulacağı,hususu yer almıştır. Tedbirin açıklamasında, teşvik edici yaklaşımın ne olacağı net olarak belirtilmemiştir. Bu teşvik, doğuya atanan öğretmene mali teşvik olabileceği gibi başka bir tedbir de olabilir.
Gibi birçok Müjde niteliğinde haberi sıralamamız mümkün ama gerçekleşenini pek göremedik ne hikmetse.
Aklın ve bilimin öncülüğünde akademik ve sosyal yönden donanımlı bireyler yetiştiren, özgürlüğü, bağımsızlığı, ulusal egemenliği, cumhuriyeti ve demokrasiyi koruyan Şu an Doğunun en ucra köşesinde çalışan, dağ köylerinde hizmet veren, Elektiriği 3-4 gün gelmeyen köylerde görev yapan ayda bir il/ilçeye inenlerimiz var Dil birliğini sağlamak için, devletin şefkatini oralara kadar götüren, orda ki yavrularımızı eğiten öğretmenlerimizin hakkını nasıl ödeyeceğiz bu MÜJDELERLE Mİ ????

Tüm öğretmenlerimizin bundan sonra duyacakları müjdelere karşı hazırlıklı olmaları 

Şimdiden Tüm Öğretmenlerimizin  ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ Kutlayarak Küçük bir hikaye ile yazıma son veriyorum

Eski devirlerden birinde, bir kral, ülkesindeki en asil insanı ödüllendirmek istemişti. Vezirleri, bu insanı bulmak için aylar boyu araştırma yaptılar. Sonunda, kralın huzuruna, yaklaşık on adamdan oluşan bir liste getirdiler.  
       
 Bu adamlardan biri, elindeki malı mülkü ihtiyaç sahiplerinin hayrına kullanmasıyla tanınmış biriydi. Bir diğeri, hukuk bilgisinin derinliğiyle taktire layık görülmüştü. Başka biri, başarılı bir doktordu. Bir diğeri ise, insanlar arasındaki gerilimleri çözmedeki başarısıyla takdire değer bulunmuştu. 
         
Vezirler, listeye aldıkları isimlerin soylu davranışlarını birer birer saydıktan sonra, ülkenin ücra bir kasabasında yaşamakta olan bir ihtiyardan da söz ettiler. Bu ihtiyar, küçük bir evde ölümü beklemekle meşguldü o sıralar. Gerçi ihtiyarın ne büyük bir serveti, ne müthiş bir hukuk bilgisi, ne de tıp alanında bir başarısı vardı; ama vezirler “en asil insan” olarak onun seçilmesi gerektiğini düşünüyorlardı. 
Kral, vezirlerine: 
       
 “Peki nedenböyle düşünüyorsunuz?”diye sordu. 
       
 Baş vezir cevap verdi: “Öncekilerin hayatta neler başardıklarını duydunuz haşmetmeab! İşte o insanların yarıdan fazlasına, bu adam öğretmenlik etmişti.”https://twitter.com/memkilic

www.mebpersonel.com
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
sendikali öğretmen 2 yıl önce

24 kasım geldi hala sendikalar uyuyor. ses soluk yok ancak aidatı almayı biliyorlar.oturun oturun..

Misafir Avatar
hazel kaya 2 yıl önce

sınıf öğretmeniyim atanamadım 79 puan aldım . 40 puan alan branşlarda atananlar oldu. bu adaletmi.sonrada güvercinlere benzetildik. önce bu adaletsizlik çözülmeli. şubat ayındada kesinlikle atama yapılmalı.

Misafir Avatar
murat 2 yıl önce

en güzel müjde adaletli olarak şubatta atama olması akp ye oy vermeyende namert olsun

Misafir Avatar
ŞUBAT EŞ DURUMU BEKLİYORUZ EYYYY SENDİKACILAR 2 yıl önce

sendi̇kalar uyumasin bi̇raz da öğretmene yardim içi̇n çalişssinlar

Misafir Avatar
öğretmen 2 yıl önce

öğretmenler artık maaş zammında vazgeçti eşindem çocuklarından ayrı görevine devam eden,atama bekleyen, alan değişikliği yaptırılarak mutsuz edilen öğretmenlerimiz mutsuz ve huzursuz bir yaşam sürmekte bize bir müjde verin ki tüm öğretmenler mulu ve huzurlu olsun eğitimin kalitesi artsın

Misafir Avatar
eşimden ayrı napayım öğretmelner gününü 2 yıl önce

kendimi çaya ve sigaraya verdim iyice.moralim bozuk eşimle kavuşacağımız günü bekliyorum.sinir hastası ettiniz beni meb.

Misafir Avatar
görsel sanatlar 2 yıl önce

birde atama mücdesi verselerrrr

Misafir Avatar
fizikçi 2 yıl önce

müjdeli aylara geldik madem 107 atamanın telafisini yapsalar barii

Misafir Avatar
irfan demir 2 yıl önce

atama yoksa değil 3 cocuk maalesef 1 tane de olmayacak..ilgililere..

Misafir Avatar
mehmet ekici 2 yıl önce

yeter artık bu sorun çözülsün...atanamayan öğretmen tek partili dönemde de hala sorun sa bi şeşeyler yanlış demektir hükümet açilen bu sorunu gündeme almalı...şubat ataması yapılmaması büyük haksızlıklar ortaya çıkaracaktır...bu partiler üstü durumun her kesimi ilgilendirdiğini unutmamalı hükümet ve muhalefet bir olup çözüm bulamalı...

Misafir Avatar
bedenci 2 yıl önce

atanamadık 10 yıllık evlilik bitiyor atanamadığıma üzüleyim evliliğime mi çocuklarımamı

Misafir Avatar
atamanın ayak sesleri geliyor 2 yıl önce

puanlar 1 yıl geçerlı olacak alan sınavı olack her yıl yaplan subat ataması yapmayacak yo ya yok öyle üç kuruşa beş köfte..bunca haksızlığı kimse yemez atama olacak bizde atancaz şubat atması olmasn diyenler de boşuna yırtmasın kendini alacaz o kadroyu sizde sınırda kalıp seneye burda subat olsun ahhkımız yenmesın diye ağlarsınız insallah beret olun ..

Misafir Avatar
.... 2 yıl önce

şubat ataması haksızlıkmış yıllardır bekliyenlere yapılanlar haksızlık deyilmi bir yıl puan geçerli olması haksızlık degilmi bide haktan bahsediyon

Misafir Avatar
edebiyat @ne şubat ataması 2 yıl önce

bencil sensin ogretmen degilsen bu sitede ne isin var ogretmenler neyi hakediyomus öğretmenlere hakaret etme dil uzatma ogretmelere laf soyleme

Misafir Avatar
edebiyat @haksızlık 2 yıl önce

mezun oldugunda insallah sinirda kalip atanamizsin da subat atamasi diye aglarsin o zaman halimi anlarsin

Misafir Avatar
haksızlık 2 yıl önce

şubat ataması adalet değil bundan sonra yapılasın..yeni mezunları da düşünün ya.

Misafir Avatar
ne şubat ataması 2 yıl önce

arkadaş yeni onca mezun ne olacak popilist atama yapılmasın..şubatta 70 le atan ağustostakiler 90 la adalet bu değilmi..bırakın ya herkes bencil..öğretmenler hakediyor her haksızlığı

Misafir Avatar
yazmayın o zaman 2 yıl önce

ya arkadaş nasıl haberler ya ciddiye alıp okuyoruz..dalgamı geçiyorsunuz

Misafir Avatar
şubat ataması 2 yıl önce

şubatta atama istiyoruz uyuyamıyoruz geleceğimizden kaygılıyızzzzz

Misafir Avatar
atamaaa 2 yıl önce

hakkimiz olan subat atamasi haberini 24 kasimda duymak istiyoruz her 24 kasimda uzuluyoruz artik uzulmek degil öğrencilerimizle olmak istiyorum

Misafir Avatar
mKILIC @şubatçı 2 yıl önce

kusura bakmayın hocam o müjdeyi̇ unutmuşum

Misafir Avatar
şubatçı 2 yıl önce

bizler de atama bekleyen öğretmenler olarak ek atama müjdesi istiyoruz duyun sesimizi