banner406
banner396
Şissstttt!!!
Bu sesi duyuyor musunuz?
Bu sessiz ama gümbür gümbür çığlık atanamayan öğretmenlerin çığlığıdır daha doğrusu hayat savaşı !! Çok büyük bir seçim sürecinden geçen ülkemiz ,her gün heryerde mitingler var ses var kulaklarımız çınlatan duyuyoruz dinliyoruz . İşte tam da o mitinglerin en ön sıralarında bağıran sesini duyurmaya  300 bin kişinin sesi olmaya çalışan ama hiç kimsenin umursamadığı duysada duymadığı hergünü zehir olan aslında en çok duyduğumuz kulaklarımızı en çok çınlatan ama duymamazlıktan geldiğimiz bir ses kocaman bir ses var o ses çocuklarımızın duyması gereken ses o ses ülkeyi büyütmesi yetiştirmesi gereken bir ses o sese dikkat edin ey TÜRKİYE  o ses ATANAMAYAN öğretmenin sesi !!
 Atanamayan 50. öğretmen öldü geçen günlerde  ,anne olacaktı aslında yada baba  ama ATANAMADI  ATANMADI hayalleri kayboldu hayatı kayboldu ...
ATANAMAYAN 300 bininci genç psikolojik bozuklukla hastane kapılarına koştu özel psikoloğa gidemedi zira başka iş yapamazdı parası yoktu ÖĞRETMEN di o ama sadece dillerde  kaldı çünkü ATANAMADI ATANMADI !!!
 Okullardan bi ses geldi bu günlerde Trabzondan , bursadan , istanbuldan, ankaradan, mersinden , batmandan diyarbakırdan  kısacası tüm TÜRKİYE'DEN
 öğretmen istiyoruz ÖĞRETMEN !! 
 Bİ  ses daha geldi çok kuvvetli bir şekilde ATAMA İSİTİYORUZ OKULLARA KOŞMAK İSİTYORUZ  diye!! ATANAMAYAN ATANMAYAN ÖĞRETMENLERDEN !!


BUNUN ÜZERİNE ŞART OLDU BUNLARI YAZMAK BUNUNİÇİN DUYMALI BU SESİ YETKİLİLER HERKES TÜM ÜLKE !!

Düşündük bütçe ? ee var 
Baktık açık kadro ? oo 125 bin 
Araştırdık engel ? hiçbir engel yok  haydi dedik ozaman meydanlara mitinglere veeee en sonunda OKULLARA 
         VEEEE 
TEK YÜREK OLDUK TEK NEFESTE  
 *** ÖĞRETMENLER MARTTA ATAMA BEKLİYOR !!!***
  BİLİYORUZ OLACAK! BİLİYORUZ BU SES DUYULACAK! BİLİYORUZ GÜVENİYORUZ MARTTA ATAMA OLACAK !!!
  HAYDİ BİR DAHA BİR DAHA BİR DAHA HEP BERABER SÖYLEYELİM 
    MARTTA ATAMA OLSUN TÜRKİYE HUZUR BULSUN !!!!
       son sözümüzde mart atamamızın gerekçelerini tüm kamuoyuna ve YETKİLİLERE sunuyoruz ...
not: #Oğretmenlermarttaatamabekliyor      tag'i ile twiter da destekleriniz bekliyoruz tabi miting alanlarındada !!!


"MART ATAMASININ GEREKLİLİĞİ VE BU ATAMANIN GEREKÇELERİ" 


Madde 1) 127 bin öğretmen açığı göz önüne alındığında Şubatta 10 bin atama sayısını yetersiz buluyoruz. 127 bin açık + Ocakta 8500 emekli olacak - Şubatta 10 bin Atama= 125.500 açık kalacak, Şubatta sadece 1500 yeni atama olacak ve bu da görüldüğü üzere açık sayısına katkı sağlamıyor. Şubat ataması atama değil TELAFİ'dir.

Madde 2) Rekor bütçe olarak tabir edilen 78.5 Milyar TL'lik MEB bütçesi sadece Şubatta 1500(Bin Beş yüz) yeni atama ile geçiştirilemez. 78.5 Milyar TL bütçe ile 2014 yılında 70-80 bin öğretmen ataması yapılabilir. 10 bin şubat+20 bin mart haziran +40 bin ağustos= toplam 70 bin atama yapılabilir!

Madde 3)Şubat atamasından sonra bazı bölümlere atama yapılamadı. Kalan kadroların Mart ayı içerisinde yüklü bir atamayla birleştirilip yeniden atama yapılmalıdır.

Madde 4) Şubattan sonra çoğu ücretli öğretmen KPSS' ye hazırlanmak için kurs/dershane ve ders çalışmak amacı ile görevden ayrılacaktır. Bu her yıl olmuştur ve ilk dönem tekleyen ve tökezleyen eğitim ücretliler ile bir nebze olsun takviye yapılarak ilk dönemi iyi veya kötü tamamladılar peki Şubattan sonrası için planınız nedir? Açık aynı açık, ücretliler işi mecburen bırakacak, bu eğitimin çaresiz hali görmezlikten gelinemez. Eğitimin kanayan yarası kendi kaderiyle baş başa bırakılamaz. Bu politika 'tepeden tırnağa' mantıksız, bu politikadan vazgeçilmeli bir an önce. Şubatta 10 bin öğretmen atama yapılsa bile bunun 8500'ü emekli olacaklar yerine, açık ve ihtiyaç hala 125.500 iken MART ayında yapılması muhtemel olan ek atama artırılıp yüklü ara atama şeklinde yapılmalıdır.

Madde 5) Lise, ön lisans mezunu, alakasız bölümlerden lisans mezunları ücretli öğretmenler tarafından verilen eğitim ile alanında uzman kişilerce verilen eğitimin arasında kuşkusuz büyük farklar var. Öğrencilerin aynı şartlarda yarıştıkları göz önüne alınmalı. Kaldı ki SBS sınavı kalkmış okulda verilen eğitimin önemi artmışken, eğitimde fırsat eşitliği biran önce sağlanmalıdır. Bu yüzden mart ayında yeni bir atama şarttır.

Madde 6) Ataması yapılmadığı için intihar eden sevgili öğretmenimiz Alim Koç son olsun. Artık öğretmenler ölmek değil ÖĞRETMEK İSTİYOR. EĞİTİM Bütçeye kurban edilemez. ARTIK BU SESE KULAK TIKAMAYIN. Öğrenciler hayvan, bitki yetiştiricilerine değil, GERÇEK öğretmene emanet etsin. EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ kağıt üzerinde kalan bir ilke olmaktan çıksın ve tam manası ile uygulansın.

Madde 7) Türkiye'de öğretmen atamaları her geçen yıl daha da sorunlu bir hal almaktadır. Bu sorunun temel nedeni ise Eğitim Fakültelerine haddinden fazla öğrenci alımı ile doğrudan alakalıdır. Mezun olan ile alım yapılan rakamlar arasındaki fark, yıllar geçtikçe çığ gibi büyümekte, sorunun çözümlenmesi de bir o kadar zorlaşmaktadır. Yetkililer tarafından çözüm odaklı bir politika yerine çözümden gün be gün uzaklaşan sorunun boyut ve yönünü farklılaştıran birtakım açıklamalar yapılmaktadır. Çözüm sürecinde de empati kurulmalı, ataması yapılamayan öğretmenlerin tepki ve beklentileri göz ardı edilmemelidir. Sorunun bu çerçevede tekrar tanımlanması çözüme giden yolda milletimizin selametine gerekli ivmeyi kazandıracaktır.

Madde 8 ) Görüştüğümüz bazı milletvekilleri ve İl başkanları devletin 300 bin öğretmeni atayacak bütçesi olmadığını ve bizlerin başka işlere yönelmemizi önermişlerdir. Bizim ihtisas alanımız budur biz bu mesleği yapabilmek için yıllarca dirsek çürüttük bir iktisatçının işini bir İngilizce öğretmeni yapamayacağı gibi İngilizce öğretmenin işini de İktisatçı yapamaz. Bize önerdikleri bu konuda bile eğitimin ne kadar önemli olduğunu görmekteyiz ve o yüzden eğitime öğretmen atamasıyla bir katkıda bulunmak, ihtiyacı karşılamak için Mart ayında ihtiyaca yönelik bir öğretmen ataması daha yapılmalıdır. 

Madde 9 ) Eğitim fakültelerinin 4 senede aldığı formasyon derslerinin 4 ayda 30 bin kişiye verilecek olması atama bekleyen öğretmenlerde daha da yığılmaya sebep olacak. Bu sene Ağustos ataması için bekleyecek öğretmen sayısı 290 bin +30 bin toplam 320 bin öğretmen olacaktır. Bu rakam 2012 yılı resmi nüfus sayımına göre İzlanda nüfusu (320 bin) kadar olacaktır. "FORMASYON" verilmesinin tartışma konusu olduğu günümüzde, Atama sayısının azlığı ve mezun sayısını artırma plansız bir politikadır. Halihazırda bekleyen 290-300 bin atama bekleyen öğretmen sayısı henüz mezun olmamış ara sınıf ve son sınıfta olanların mezun olması ve yeni formasyon kontenjanları verilmesi ile her geçen gün daha da artacaktır. Bu yığılmayı biraz da olsun rahatlatmak adına, Mart ayında ek atama sayısı arttırılıp açık sayısı göz önüne alınarak yüklü bir ara atama daha yapılmalıdır.

Madde 10) Okullardaki öğretmen açığı yüzünden öğrenciler yeterince bilgiye ulaşamamaktadır. Bunun sonucunda öğrenciler okulları önemsiz bulmakta ve Milli Eğitim Kurumu bundan dolayı işlevsiz görülmektedir. Veliler alanında uzman öğretmen yetersizliğinden dolayı çocuklarını dershanelere göndermekte bu da okulları ve Milli Eğitim Kurumunu itibarsızlaştırmaktadır. Dershanelere gerek duyulmaması için acilen öğrenciler genç bilgili dinamik öğretmenlerle buluşturulmalıdır.

Madde 11 ) Geçtiğimiz günlerde atama bekleyen arkadaşlarımız Sütlüce'de Başbakanımızla ayaküstü konuşabildiler. Arkadaşlarımızın yanına giden Başbakan, öğretmen arkadaşlarımızın taleplerini dinledi. Öğretmen arkadaşlarımız, Şubat ayında 10 bin atama yapılacağını belirterek, bunun 40 bin olmasını istedi. Başbakanımız ise 78.5 Milyar TL MEB bütçesi, Rekor olarak belirtilen MEB bütçesine rağmen "Bütçe şartları ve ihtiyaçlar doğrultusunda bu mümkün değil, Şubatta 10 bin atama yapılacak, Haziran ayında yeni atamalar olacak" dedi.

Başbakanımızın bu açıklamaları tüm gazetelerde ve internet sitelerinde yayınlanırken; AK Parti'nin resmi internet sitesinde ''Haziran ayında yeni atamalar olacak'' başlığıyla kamuoyuna sunuldu. Bu haberler Öğretmen arkadaşlarımıza umut olmuştur, tekzip yapılmadı, düzeltme yapılmadı ve Şubat atamasından sonra yeni bir atama yapılacağı umudu yüzünden DERS ÇALIŞAMAYAN, KONSANTRE olamayan arkadaşlarımızın hali ne olacak? Bütçemiz gayet de yeterli. Bu "Haziran ataması" açıklığa kavuşturulmalı ve bu atamanın mart ile birleştirilip yüklü şekilde Mart ayında atama yapılması hem atama bekleyen öğretmen arkadaşlarımız, hem öğretmene hasret öğrenciler, hem ülkemizin eğitim kalitesi açısından çok önem arz etmektedir. Mart ve Haziran aylarında ayrı ayrı da atama olabilir ama bu konuda kamuoyunu ve biz atama bekleyen öğretmenlerin aydınlatılmasını ve yukarıdaki maddeler ışığında öncelikle Mart ayında atama yapılması ve Haziran atamasının olup olmayacağı konusunda bizleri aydınlatmanızı talep ediyoruz ve gerekenin yapılmasını arz ederiz.
Saygılar...
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
UyanıkBulent 2014-02-24 00:52:43

hocam elinize sağlık çok güzel özetlemişsiniz durumumuzu

Avatar
ahmet 2014-02-24 01:05:16

emeğine sağlık,çok güzel bir yazı olmuş

Avatar
o.ö.ö. 2014-02-24 01:15:30

çok tşk ederz çoook güzel olmuş inş en yakın zamanda atama haberini alırız

Avatar
yüreğine sağlık 2014-02-24 01:15:45

meb personel sizede tskler yayınladığınız için sizlerinde martta atama için haberleriniz bekliyoruz destek 147 150 mitingler

Avatar
ingilizcee 2014-02-24 01:17:37

öğrencilerimizle buluşalım artık, bu sese kulak verin.

Avatar
Bilişim 2014-02-24 01:42:53

hergün sayfaları geziyorum atama olsun diye ama mart ataması değil haziran ataması olacak. çünkü hükümet için o zaman ki seçim daha önemli. biz o zamana kadar 40 bin al haziranda al kampanyası başlatalım

Avatar
Bilişim 2014-02-24 01:46:39

kırk bin al haziranda al kampanyası başlatalım. çünkü haziran cumhurbaşkalığı seçimleri hükümet için daha önemli arkadaşlar

Avatar
edebi61 2014-02-24 02:25:48

uğur hocam seni bizim branstan atayacaklar edebiyatci sanip :) eline yuregine saglik