banner374
21 Ekim 2012 Pazar 11:57
7 yıllık öğretmen uzmanlık sınavına girecek
 Milli  Eğitim  Bakanlığı Kariyer Basamakları sistemini tekrar düzenliyor. Düzenlemede ilk  göze çarpan bilgiler şunlar:  Kariye Basamakları;  Öğretmen , Uzman Öğretmen , Kıdemli Uzman  Öğretmen , Başöğretmen olmak üzere dört kademeye ayrıldı. Bu kademeler arasındaki değerlendirmeler %50  Sınav  + %50 Değerlendirme Çizelgesi  üzerinden oluşacak toplam puan üzerinden yapılacak. Uzman  Öğretmen , Kıdemli Uzman  Öğretmen , Başöğretmen kademelerinde kontenjan sınırı bulunmayacak. 7 yılını dolduran öğretmenler"Uzman  Öğretmenlik ", 12 yılını dolduran öğretmenler "Kıdemli Uzman  Öğretmenlik "17 yılını dolduran öğretmenler "Başöğretmenlik"  sınavlarına  katılabilecek. Geçişler kademeler arasında dikey değil yatay olarak yapılacak, yani "Uzman  Öğretmen " olunmadan "Kıdemli Uzman  Öğretmen " olunamayacak.

Değerlendirme Çizelgesinde ise  ilk göze çarpanlar şunlar:  Doktora  ve yüksek lisansa ek puan verilecek. Değerlendirme de  öğretmenler  arasında tartışma konusu da olan tezli ve tezsiz yüksek lisans ayrımı yapılacak. Kıdeme, e-akademi  eğitimlerine , bilimsel,  kültürel sanatsal ve sportif etkinliklere puan verilecek. Ayrıca yayımlanmış eseri olanlara(ISBN), yurt içi ve yurt dışı hakemli dergilerde makalesi yayımlananlara, bilimsel inceleme-araştırması bulunanlar ile  proje hazırlayıcısı ve yürütücülerine ek puanlar verilecek.

banner182
Son Güncelleme: 21.10.2012 11:57
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
DERSHANE 4 yıl önce

12 sene dershanede çaliştiktan sonra , 4 senedir devlet memuru olarak öğretmenlik yapiyorum. yani 16 yillik öğretmenim ancak 4 yıllık kabul ediliyorum. bu sınava giremeyecekmiyim ? bunada bir çözüm yolu bulunmalı

Avatar
FADİME TÜRKMEN 4 yıl önce

bu bence haksizlik yilini dolduramadiğimiz için önceki ne giremedik şuan 14-15 yillik olmamiza rağman uzmanliğa girmemiz gerekecek sonra kidemlisine

Avatar
ögretmen 4 yıl önce

saçmalık 5 sene atama; beklet 3-5 kişilik atamalara girmeye çalışalım atandıktan sonrada 12 yıllık ögretmen ol uzmanlık sınavına girebilirsin deniliyor böyle bir türkiye yok ki!!!!

Avatar
ögretmen 4 yıl önce

saçmalık 5 sene atama; beklet 3-5 kişilik atamalara girmeye çalışalım atandıktan sonrada 12 yıllık ögretmen ol uzmanlık sınavına girebilirsin deniliyor böyle bir türkiye yok ki!!!!