banner374
25 Ağustos 2016 Perşembe 16:31
CHP konvoyu, roketle vurulmak istenmiş
 Artvin'de yaşanan olayın ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı.
CHP Basın Danışmanı Konuralp korumalardan biri vadinin üstünde bir terörist gördüğünü ve roket atmaya hazırlanırken korumanın ateş açtığını söyledi

Artvin Şavşat yakınlarında konvoyun geçişi sırasında roketli saldırı hazırlığı fark edildiği için çatışma yaşandığı bildiriliyor

CHP Basın danışmanı Konuralp, olay esnasında 10-15 dakika aralıkla iki çatışma yaşandığını belirtti

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyu Artvin'in Şavşat ilçesinden Ardanuç ilçesine gittiği sırada Yanıklı Köyü yakınlarında, konvoyun güvenliğini sağlayan öncü güvenlik aracı ormanlık alanda bir hareketlilik fark etti.

Kısa süre sonra oradan yol taramasını sağlayan 3 askeri araca ateş açıldı. En öndeki aracın şoförü yaralandı, çatışma çıktı. Çatışma bir süre devam etti. Konvoy durduruldu, Kılıçdaroğlu'nun araç içinde koruma altında tutuldu.

Bölgeye askeri helikopter istendi.

Çatışmanın durmasının ardından Kılıçdaroğlu Şavşat'a geri dönerken ikinci bir saldırı yaşandı. Güvenlik güçleri bunu üzerine CHP genel başkanını karayolları binasına götürdü.

Kılıçdaroğlu, daha sonra daha güvenli olduğu için Şavşat Kaymakamlığı'na getirildi. Saldırıyı gerçekleştiren teröristlerden birinin konvoya roketatarla atış hazırlığında olduğu bilgisi var. Çatışmada 1 er şehit oldu, 2 astsubay yaralandı.

CHP'li Özgür Özel "Ağır makinalı silah ve bir roketatar ile bir suikast girişimi hazırlığı olduğunu anlıyoruz" dedi. Bakan Ala, saldırının arkasında terör örgütü PKK'nın olduğunu açıkladı.

ROTETATARLA SALDIRACAKLARDI

CNN TÜRK Ankara muhabiri Ünal Kaya'nın aktardığı bilgiye göre de daha önce Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'li yöneticiler, suikast girişimleri olabileceği konusunda uyarılarda bulunmuştu. Kılıçdaroğlu'nun korumalarının sayısı bunun üzerine artırılmıştı. Konvoyda Özel Harekatçı timler de bulunuyordu. Ateş açılması üzerine Özel Harekatçılar, Kılıçdaroğlu'nun aracını sarıp güvenlik sağladılar, saldırganlara ateşle karşılık verdiler. Bir süre susan silahlar daha sonra yeniden ateş açıldı.
banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol