banner374
18 Temmuz 2016 Pazartesi 17:00
Darbecileri övenler hakkında işlem yapılacak
 15 Temmuz günü saat 23.00 sıralarında bir kısım paralel yapı mensubu asker şahıslarca başlatılan darbe girişimi üzerine bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından YURTTASULHKONSEYİ isimli hashtag oluşturulmuştu. Bu konu başlığı altında darbeyi destekleyici yazılar yazanlar olduğu, sosyal medya ortamında bu silahlı isyan hareketini öven, destekleyen ve teşvik eden kişiler bulunduğu ihbarı üzerine Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti.
O KİŞİLER İFADE VERECEK

Başsavcılık 'Türkiye Cumhuriyeti'ne silahlı isyana yardımda bulunmak ve suç işlemeye teşvik edip veya suç işleme kararını kuvvetlendirmek', 'suçu ve suçluyu övmek', 'kanunlara uymamaya tahrik', 'basın yoluyla bu suçları işlemek' suçları kapsamında soruşturma başlattı. Başsavcı Ali Doğan tarafından re'sen başlatılan soruşturma çerçevesinde silahlı isyan hareketini öven, destekleyen ve teşvik eden kişiler ifade verecek.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Diğer taraftan silahlı isyan hareketinin bastırılması ardından yine sosyal medyada darbecileri öven, destekleyen ve teşvik eden hesap sahipleri hakkında da re'sen soruşturma başlatıldı. Kaynak: Sabah
banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol