banner374
31 Ağustos 2016 Çarşamba 11:59
Memurları İlgilendiren Kritik görüşme bugün
 Ak parti Genel sekreteri ve Uzlaşma komisyon üyeleri bugün 657 sayılı devlet memurluğu değişimi için komisyon yeniden toplanıyor,ve mesaisine yeniden devam ediyor.
Ak parti Muhaletle anlaşma saglarsa eger “devlet memuru” yerine “kamu çalışanı” kavramını getirecek.Memurlar, işçiler, sözleşmeliler, kadro karşılığı sözleşmeliler “kamu çalışanı” adı altında tek bir statüde toplanacak.

Hükemet 15 Temmuz kanlı darbe gecesinden sonra çıkartılan mini anayasa paketinin içerisinde 657 sayılı devlet memurlugu kanunu muhalefet komisyon üyeleriyle anlaşma sağlarsa yerine yenisi getirilecek.

Yeni düzenlemede reformlar hayata gecerek ömür buyu devlet memurluğu anlayışı silinecegi gibi, Memurlar gerektiğinde işten kolaylıkla çıkarılabilecek. Memur maaşları verimlilik esasına göre belirlenecek. Eş durumu gibi nedenlerle memurların büyük kentlerde birikmesi önlenecek. Görevden alınanların mahkeme kararıyla dönmesi zorlaştırılacak.

Bu düzenlemeyle memurların performans öne cıkacak disiplin cezaları yenide yapılandırılacak ve performansa göre maaş sistemi gelecek.

Muhalefetin teklife sıcak bakmadığı öğrenilirken, komisyonun 657 konusunda bugün anlaşma ihtimali olduğu da gelen bilgiler arasında.
www.kamudanhaber.com
banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Oyuncak 3 ay önce

Müdürlerin oyuncağı olduk ne kadar az yalakalık yaparsan o kadar performansın düşer.eğitim ayırdıkları,parçaladıkları,ağlattıkları eş lerin sırtında zirve yapacak.öğretmenler yeni nesil sizin sergileyeceğiniz yalakalık ve paramparça olmuş yuvalarınızın ve de 8 zayıfla geçirdiğiniz ve her zaman öğrenci haklıdır deyip sustuğunuzda zirve yapacaktır.