banner374
11 Mayıs 2012 Cuma 09:46
Öğretmen de okulu kırıyor
 İddiaya göre, bazı öğretmenler de okul yerine dershanelere giderek eğitim veriyor. İhbar ve şikayetler üzerine denetçi görevlendiren Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), mevzuata uygun olmayan davranışlarda bulunan öğretmenler hakkında soruşturma açılması için il milli eğitim müdürlüklerine talimat verdi.

Okul yerine dershane

Haziran’da gerçekleştirilecek olan SBS ve LYS sınavına hazırlık amacıyla son sınıf öğrencilerinin genel olarak okula devam etmediğini, eğitim öğretim saatleri içerisinde özel dershanelere gittiklerini tespit eden MEB yetkilileri, okullarda ders işlenmediği, bazı yönetici ve öğretmenlerin de bu durumu teşvik ettiği hatta resmi okullarda görevli öğretmenlerin de özel dershanelerde çalıştıkları yönünde bakanlığa şikayetlerin ulaştığını bildirdi.

Dershaneye gidenin maaşı kesilecek

BAKANLIK müfettişleri il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine dershane sahibi, yöneticisi, ortağı olan öğretmenleri ve dershanelerde derse giren öğretmenleri incelemeye aldı. İnceleme sonrasında dershanelerde ders veren öğretmenlerin ve dershane sahibi öğretmenlere maaş kesim cezası verilebilecek.

banner182
Son Güncelleme: 11.05.2012 09:46
Anahtar Kelimeler:
öğretmen okulu kırıyor
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol