banner374
04 Nisan 2016 Pazartesi 23:50
Sınıf Öğretmenleri ve Okul Öncesi Öğretmenleri İsyanda!
Aynı zamanda anasınıfı öğretmenleri teneffüs bile yapmadığı halde 18 saat maaş karşılığı derse girmek zorundadır. Bu durumda anasınıfı ve sınıf öğretmenleri ile branş öğretmenlerinin aylık karşılığı ders yükünün 15 saati geçmemek üzere eşitlenmesi gerekmektedir.

Ayrıca, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında, okul öncesi ve sınıf öğretmenlerine kurs görevi verilmeyecek olması bu haksızlığı % yüz artırmıştır. Bir tarafta  branş öğretmenlerine, bu kurslarda %100 artırımlı ek ders ödemesi yapılacak, diğer tarafta okul öncesi ve sınıf öğretmenleri bu kurslarda görev alamayacaklar.

MEB, anasınıfı ve sınıf öğretmenleri ile branş öğretmenlerinin aylık karşılığı ders yükünün 15 saati geçmemek üzere eşitleyerek, İlkokullarda takviye ve destekleme kursları açılmasına izin vererek ve Sınıf öğretmenlerinin açtığı egzersizlere de %100 artırımlı ek ders ödemesi yaparak bu mağduriyetleri bir an önce anasınıfı ve sınıf öğretmeninin lehine değiştirilmelidir.  

turkkamu.net
banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
nghn_44@hotmail.com 9 ay önce

Evet bir an önce lütfen

Avatar
sınıfcı.. 9 ay önce

Acilen el atmaları lazım.Branscilar neredeyse maaşımız kadar ek ders aliyrlar.Allah daha da versin. Ama bizim de hakkımızın verilmesi gerekiyor.

Avatar
adalet 9 ay önce

böyle adalet olur mu hiç yazık zaten en fukara iki öğretmen grubu ne kursları ne ek gelirleri yazık günah adalet nerede hükumet hep adaletten bahsediyor hani.

Avatar
memur 9 ay önce

Yetkili sendika boş işlerle uğraşacagına önce konfededarasyonun getirdiği yetkiye dayanarak adaletsizlikleri gider anayasa ilksan daha sonra ilgilen

Avatar
Esra ince 9 ay önce

Meslek liseleri neden konuşulmuyor maaş karşılığı 20 saat giriyoruz

Avatar
halktan biri 9 ay önce

Allah belanızı versin buldunuz da bunuyormusunuz mesleği sadece bir para getirisi olarak gören kişi öğretmen olamaz

Avatar
Yilmaz 9 ay önce

OKULDA

Avatar
balıkesirli 9 ay önce

Katılıyorum.