banner374
15 Temmuz 2016 Cuma 16:34
TÜMA - Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması
 TÜMA - Türkiye  Üniversite Memnuniyet Araştırması TÜMA’nın temel amacı Türkiye’deki üniversitelerin öğrencilerini tatmin etme düzeylerini belirlemek ve bu kapsamda üniversiteleri öğrencilerin tatminkâr olma düzeylerini temel olarak sıralamaktır.
 

TÜMA 2016 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Engin KARADAĞ ve Prof. Dr. Cemil YÜCEL tarafından gerçekleştirilmiştir. TÜMA’nın temel amacı Türkiye’deki üniversitelerin öğrencilerini tatmin etme düzeylerini belirlemek ve bu kapsamda üniversiteleri öğrencilerin tatminkâr olma düzeylerini temel olarak sıralamaktır.
TÜMA öğrencilerin üniversite deneyimleri hakkında geniş bir bakış açısı sağlamaktadır. Veriler öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanmasında üniversitelerin ne kadar tatmin edici olduğu hakkında bir fikir sunmaktadır. Öğrencilerin deneyimleri öğrenci memnuniyetinin önemli bir göstergesi olmakla birlikte, memnuniyet eğitim deneyiminin tatminkâr olup olmadığının sadece bir bölümünün resmini bize sunmaktadır. Bu araştırmamızın üniversitelerin, aday öğrencilerin, velilerin ve politika yapıcıların veri ihtiyacını gidermeye katkıda bulunacağını ümit ediyoruz. Araştırmamız için herhangi bir kurum ya da kişiden finansal destek alınmamıştır.. 


TÜMA 2016 Raporu için tıklayınız...
banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol