banner374
27 Nisan 2016 Çarşamba 23:55
3 Eğitim Sendikasından Okulu Müdürü Hakkındaki Manipüle Haberlere Ortak Tepki

  
    Türk Eğitim Sen, Eğitim Sen ve Eğitim İş Sendikası, Milas Dr. Mete Ersoy Ortaokulu’nda, 8. sınıf öğrencisinin intihar girişiminde bulunması ve sonrasında gelişen süreçle ilgili açıklama yaptı.


     Sendikaların ortak açıklamasında, olayın tüm okullarda yaşanabilecek türden olduğu ve idarecilerle öğretmenlerin yıpratılmasının doğru olmadığı ifadelerine yer verildi.

    Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İlçemiz Dr. Mete Ersoy Ortaokulunda 19 Nisan tarihinde yaşanan talihsiz olayda yaralanan ve tedavisi süren kızımıza acil şifalar diler, ailesine de geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.
Ancak bazı basın ve yayın organlarında okul idaresi ve öğretmenlerin olayda kusurlu oldukları yönünde asılsız ve yıpratıcı haberler görülmektedir. Olay adli ve idari makamlarca soruşturulmakta olup idarecilerimiz tedbiren açığa alınmışlardır”


“YANINIZDAYIZ”

   Açıklama şöyle devam etti: “Soruşturma devam ederken ve tüm okullarda yaşanabilecek bu talihsiz olayda üstü örtülmeye çalışılan bir şeyler varmış gibi lanse ederek kurumumuzu, İdareci ve öğretmenlerimizi yıpratıcı şekilde yapılan yayınlarla ilgili olarak aşağıdaki sendikalar olarak Okulumuzun ve öğretmenlerimizin yanında olduğumuzu ve hukuki olarak yardımcı olacağımızı bildiririz. Asılsız haber ve ithamlar okulumuzda devam eden eğitim-öğretim sürecini olumsuz etkilemekte olup bu konuda Sosyal Medya kullanıcılarını daha dikkatli ve sorumluluk sahibi olmaya davet ediyoruz”

GÜNAYDINMİLAS.COM

www.mebpersonel.com

banner182
Son Güncelleme: 28.04.2016 10:58
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
sendika 8 ay önce

eğitimbir sen de açıklama yaptı ve destek verdi fakat tek başına yaptı. bu arada okul müdürünün hiç bir sendikası da yok

Avatar
klavuz 8 ay önce

demek ki neymiş efendim? ebs nin bu gibi açıklamalarda tarafı yokmuş muş muşşş

Avatar
Malum sen nerede 8 ay önce

Kesin müdür onların sendikasından değildir