banner374
02 Mayıs 2016 Pazartesi 10:09
4 yılda bir okul müdürü değiştirmek, doğru mu?
 Yönetici görevlendirme sürecinde önemli bir aşama geçildi. Münhal ilan edilen kurumlara müdür olmak isteyenler, mülakata girmek için başvurularını yaptı. Münhal kadroların üç katı kadar müdür adayı mülakata girecek.
Ancak, birinci dört yılını tamamlayanlara sadece ilave 8 puan verildi. Oysaki bu müdürlere isteğe bağlı olarak aynı okulda iinci bir dört yıl çalışma hakkı daha verilmeliydi.

Eğitim Bir Sen İstanbul 3 Nolu Şube Başkanı Erol Ermiş yaptığı açıklamada şunları söyledi

"Okul müdürlerinin teknik olarak dört yılda bir başka bir okula görevlendirilmesi, okul müdürünün verimini kesinlikle düşürecektir. Bir okulda 15 - 20 sene müdürlük yapmak, yönetim bilimi açısından ne kadar sakıncalı ise dört yılda bir göçebe durumuna düşmek de bir o kadar sakıncalıdır. Bir iki uygulamadan sonra kanımca bu yanlıştan dönülecektir.

İkinci önemli yanlış da şudur: Bu sistemle dört yıl müdürlük yapan bir yöneticinin mülakata girememe olasılığı vardır. Zira ek -1 puanı münhal kadroların üç katına girmeye, yani mülakata girmeye yetmeyebilir. Müdürlükte dört yılını tamamlayan birine üç katına giremediğin için seni mülakata almıyoruz demek, son derece yanlıştır. Bu durumda olan müdürler, ek-1'le üç katına giremeseler de mülakata alınmalı."

Memurlar.Net
banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Adil 8 ay önce

bu kadar ilkesiz bir sendika görmedim.şuan müdürlerin yüzde 90'ı bu sendikanın üyesi olunca 4 yıl olurmu diyorlar, geçmişte de bu kadar uzun süre müdürlük yapılır mı diyorlardı?utanmanız lazım ama nerede?

Avatar
mücahid 8 ay önce

dediğiniz doğru amma ilk önce işe müdür atamasından başlanmalı sınav ve liyakatla atama yapılmalıdır. yoksa milleti enayi yerine koymak olur.

Avatar
adalet 8 ay önce

kendi okulunu tercih edene 8 puan kabul. ancak yönetmeliğin 5- c maddesine göre kendi okulunu tercih edemeyecek mecburcularada ek 8 puan verilmesi gerekmez mi

Avatar
ADALET 8 ay önce

kendi̇ yandaşlarini atayana kadar 4 yildan fazla olunca veri̇m düşer di̇.
kendi̇ yandaşlarini atayinca 4 yil yetmez
hep bana rabbbena.
bu ne yaman çeli̇şki̇

Avatar
şaban apak 8 ay önce

yerleştirdi kendi adamlarını..şimdi böyle olur mu diyor..

Avatar
Sinirli 8 ay önce

Bir kararname ile müdür-müdür yardımcılıkları düşürülürken ne kadar adildiniz??

Avatar
ercan 8 ay önce

yönetmeliğin 5-c maddesi değişirse bu sorunlar kalkar. adalet rumuzlu hocamı destekliyorum.