banner374
13 Haziran 2012 Çarşamba 04:43
8 bin öğretmene 'grev' incelemesi...
Antalya'da 4+4+4 eğitim sistemini protesto için iş bırakma eylemi yapan 1200 öğretmen hakkında inceleme başlatan ilçe milli eğitim müdürlükleri, bu kez de 23 Mayıs'ta 3+3 maaş zammını protesto için iş bırakan 8 bine yakın öğretmenin tek tek isimlerini okullardan istedi.


Valiliğin talimatıyla ilçe milli eğitim müdürlüklerince okul müdürlüklerine gönderilen yazıda, tüm kadrolu idareci, öğretmen ve personelden (sendikalı veya sendikasız ayırt edilmeksizin) tüm gün göreve gelmeyenlerin listesi ve ayrıca öğrencilerin bugün için okula gelmemesi gerektiğini söyleyen öğretmenlerin acil olarak bildirilmesi istendi.


Eğitim- Sen Antalya Şube Başkanı Nurettin Sönmez, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in greve katılan öğretmenlere soruşturma açılmamasına yönelik talimatına rağmen Antalya'da farklı bir uygulama ile karşı karşıya olduklarını kaydetti. Sönmez, Aksu İlçesi'nde ise incelemelerin soruşturmaya dönüştürüldüğünü aktardı. Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay ise 3+3 eylemine ilişkin öğretmenler hakkında hiçbir işlem olmadığını dile getirdi.

CNN TÜRK 
banner182
Son Güncelleme: 13.06.2012 04:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol