banner374
22 Mayıs 2012 Salı 13:27
AES,Gün; partili değil, ONURLU olma günüdür
 14 Mayıs Tarihinde 3+3 ile Kamu işvereni tarafından teklif edilen, 21 Mayıs Pazartesi itibari ile buçuklu (0,5) oranında arttırılan memur maaş zam oranı, iş kolumuza ilişkin olarak EK ÖDEMESİZ olarak güncelliğini korumaktadır. Görüşmelerin başladığı ilk günden başlayarak, meslek onurumuzu koruma hassasiyetiyle yaptığımız basın açıklamaları ortadadır:

 

http://www.aes.org.tr/portal/haberler/1704-memura-ahlaksz-teklif

 

http://www.aes.org.tr/portal/component/content/article/77-kamu/1707-aes-23-maysta-brakmak-uezere-lke-karar-almtr

 

Anadolu Eğitim Sendikası olarak, altına imza konulabilecek toplu sözleşmeye dair ve greve ilişkin ilke kararlarımızı resmi karara dönüştürmenin gerekçelerinin oluştuğunu ilan ediyoruz.

 

 Temsil yetkili konfederasyonun “NAMUSUMUZDUR” dediği öğretmen ve akademisyenlerden esirgenen EK ÖDEME nin mevzubahis bile edilemediği, fiili enflasyonun %22 lerde, reel zammın % 6 da kaldığı sendikal pazarlık süreci fiilen sona ermiştir. 23 Mayıs 2012 Çarşamba günü iş bırakmak üzere 81 ildeki üyelerimize yaptığımız çağrı 22 Mayıs 2012 Tarih ve 212 Sayılı MYK kararımız ile imza altına alınmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin imza koyduğu, iç hukukun üzerinde sayılan uluslar arası sözleşmeler gereği SENDİKAL HAKLAR çerçevesinde üyelerimizi ilgili tarihte iş bırakmaya çağırıyoruz. Bu eyleme katılım noktasında tereddüt eden, katılımı engelleyen sendikalar “grev kırıcı” olarak tarihe geçecektir. Özellikle temsil yetkili Memur-Sen’ e masada bıraktığı namuslarını kurtarmak üzere  “23 Mayıs eylemine katılın!” çağrımızı yineliyoruz.

 

Gün; partili değil, ONURLU olma günüdür!

 

Anadolu Eğitim Sendikası

 

 

banner182
Son Güncelleme: 22.05.2012 13:27
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol